Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Suçluların kullandığı bıçakla heykel yaptı

İngiliz heykeltıraş Alfie Radley, şiddet eylemlerine dikkat çekmek için 100 bin adet bıçak kullanarak 8 metre yüksekliğinde Bıçak Meleği adını verdiği heykelini 2 senede tamamladı.

1/13

Heykeltraş Alfie Radley, hayatının 2 yılını 100 bin adet bıçak kullanılarak yapılmış bir melek heykelini tasarlamaya ve yapmaya ayırdı.

2/13

Devasa anıt Radley tarafından İngiltere’de artan bıçak kullanılan şiddet eylemlerine dikkat çekmek, mağdur insanları anımsamak ve bu sorunu insanların gözleri önüne sermek için tasarlandı.

3/13

Heykelin yapımında, polis departmanı tarafından bağışlanan ve gerçek şiddet eylemlerinde kullanılmış birçok bıçak da kullanıldı. Bıçaklardan bazılarında şiddet mağdurlarının isimleri bile kazılıydı.

4/13

Radley heykeli inşa ederken her bir bıçağı üzerinde kalabilecek her türlü biyolojik materyalden temizledi ve herhangi bir hasara sebebiyet vermemesi için köreltti

5/13

Büyük çabalar sonunda biten heykel, İngiltere’yi kötü gösterdiği gerekçesiyle Londra’da bir meydana konmasına izin verilmedi.

6/13

2 yılıını harcadığı heykelinden vazgeçmeyen Radley, Londra’da Trafalgar Meydanı’nda sergilenmesi için imza kampanyası başlattı.

7/13

8/13

9/13

10/13

11/13

12/13