Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Suriye sınırına yeni sevkiyatlar

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırdan Afrin merkeze doğru ilerlerken, yeni askeri birlikler de bölgeye sevk ediliyor. Yeni sevklerle TSK'nın bölgedeki etkinliği daha da artıyor.

1/15

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçeleri karşısındaki terör mevzileri, savaş uçakları, çoklu roketatarlar ve obüs toplarıyla vuruldu.

2/15

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla TSK tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

3/15

Harekat kapsamında, Kırıkhan ilçesinin sınıra yakın bölgelerindeki birliklerden, Afrin batı kırsalında yer alan teröristlere ait mevziler çoklu roketatarla ateş altına alındı, savaş uçakları da hedeflere atış yaptı.

4/15

Öte yandan bölgeye destek amacıyla gönderilen çok sayıda tank, ilçedeki hazırlıkların ardından Suriye sınırına doğru yola çıktı.

5/15

Reyhanlı ve Hassa ilçelerinden de savaş uçakları ve obüs toplarıyla vurulan birçok noktadan dumanların yükseldiği görüldü.

6/15

Sınır hattında askeri araç sevkiyatı da devam etti.

7/15

8/15

9/15

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15