Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Suudi Arabistan Kralı Salman Vladimir Putin ile bir araya geldi

Resmi temaslar için Suudi Arabistan tarihinde ilk kez Rusya'ya giden Kral Selman Moskova'ya adeta çıkartma yaptı.

1/21

Rus lider Vladimir Putin ile tarihi bir görüşme gerçekleştiren Salman, Başkent'te bulunan Kremline geldi.

2/21

Tarihi buluşmayı basın ordusu takip ederken iki lider saray girişinde basın mensuplarına poz verdi, ardından kapalı kapılar ardından görüşme başladı.

3/21

Ziyaret, Suriye krizi ve İran'ın nükleer programına ilişkin anlaşmazlıkların sürdüğü bir döneme denk gelirken, Kremlindeki en önemli gündem maddesi de bu konu olacak.

4/21

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bir süre önce yaptığı açıklamada, Suriyeli muhalif grupların bir araya getirilmesine yönelik Suudi Arabistan tarafından yürütülen süreci desteklemeye kararlı olduklarını ifade etmişti.

5/21

Ayrıca petrol konusunda da bir takım görüşmelerin yapılması beklenirken iki ülke, petrol fiyatlarının dengelenmesi için OPEC ve OPEC dışı ülkeler nezdinde yürütülen çalışmalarda da iş birliğine devam edecek.

6/21

7/21

Bu arada dün gece Kralı taşıyan uçak Vnukovo Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Kral Selman'ı uçaktan indirecek olan altın yürüyen merdiven bozuldu.

8/21

Kralın uçaktan ineceği sırada arıza yapan merdiven aniden durunca Kral'ın arkasında bulunan protokol de, Selman'ın bir kaza yaşamaması için onu tutmaya çalıştılar.

9/21

10/21

Merdinenin bozulması ile ilginç görüntüler ortaya çıktı. Kral merdivenin yeniden çalışması için bir süre bekledi, ancak hareket etmeyince kendisi inmek zorunda kaldı. Bunun üzerine karşılama komitesindeki askerlerin kendi aralarındaki gülüşmeleri de kameraya yakalandı.

11/21

12/21

13/21

14/21

15/21

16/21

17/21

18/21

19/21

20/21