Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Suudiler'de Başörtü açılımı

Ilımlı İslam adı altında yeni bir dini yapılanmaya giden Suudi Arabistan'da kadınlara yönelik açılımların ardı arkası kesilmiyor.

1/10

Bu sefer de başörtü konusunda yapılan yenilikler gözlemlendi.

2/10

Suudi Arabistan "ılımlı İslam" ile aşırıcılığı yok etmeyi hedefliyor.

3/10

"Ilımlı İslam" projesinin ABD ile birlikte uygulayıcısı olan Suudiler, kadınlara yönelik önemli reformlara imza attı. Bu dönemde gerçekleştirilen bir değişim de giyim kuşam ve başörtü de geldi.

4/10

Dün, dünyaca ünlü müzisyen Yanni Suudi Arabistan da konser verdi. Riyad'da bulunan Prenses Nourah bin Abdulrahman Üniversitesi'nde konser veren sanatçının izleyenleri de oldukça fazlaydı.

5/10

İzlemeye gelenlerin büyük br çoğunluğunun kadınlardan oluştuğu görülürken, "ılımlı İslam" projesini çağrıştıran bir değişim de gözlerden kaçmadı

6/10

Veliaht prens Selman'ın başlattığı "ılımlı İslam" açılımının sahada hızla uygulamaya geçtiği görülürken, genç kızların artık baslarını açabildiği ve bu şekilde dolaşabildiği görüldü.

7/10

Normal şartlar altında geçmişte uygulanan katı kurallar bu dönemde de varlığını sürdürüyor olsaydı, Suudi Arabistan'da başı açık olan bir genç kızın İslami olarak cezalandırılması gerekirdi.

8/10

Ancak mevcut şartlar içerisinde artık bu kuralların çok da umursanmadığı ve Suudi Arabistan'ın giderek İslam'ı "kendilerinin" şekillendirdiği bir din haline getirmeye çalıştıkları görülüyor.

9/10

Suudi Arabistan'da başörtü devrimi.

10/10