Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tek vücutta 63 yıl geçirdiler

ABD'de yaşayan yapışık ikizler, 28 Ekim'de 63 yaşına basarak, isimlerini Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdıracak.

1/10

Doktorlar, yapışık ikiz kardeşleri ayırabilmenin yolunu ararken, bebekler hayatlarının ilk iki senesini hastanede geçirmek zorunda kaldı. Ancak Ronnie ve Donnie Galyon'un ebeveynleri son noktayı koydu ve riskli olduğu için bebeklerinin ameliyat olmasını reddetti.

2/10

Doğduklarından beri yüz yüze yaşayan ikizler, Ekim ayında 63 yaşına basacak. Eğer her şey yolunda giderse bu, bir dünya rekoruna giden yolun kapılarını da aralayacak.

3/10

Karın bölgesinde birbirine bağlı olan ikizlerin dört kolu, dört bacağı, iki mide ve iki kalbi var. Paylaştıkları organlarsa bağırsaklar, rektum ve Donnie'ye bağlı bir penis.

4/10

İkizler, bir yatak firmasının kendileri için tasarladığı özel yatağa kavuşana dek birbirlerinin üzerinde uyumak zorunda kalıyordu. Şimdi ise, iki ayrı sırt bölümü olan ve anatomilerine özel, titizlikle hazırlanan yatakta yatıyorlar.

5/10

İkizlerin bakımını, erkek kardeşleri Jim üstlenirken, aynı evde yaşayan kardeşler çok iyi anlaştıklarını söylüyor. Kardeşi doktorların doğumdan sonra bir gece bile yaşaması mucize dediklerini ifade ediyor ama onlar 62 yıldır hayata tutunmaya başardılar.

6/10

Ronnie ve Donnie Galyon için özel tasarlanan tekerlekli sandalye, uzaktan kumanda ile idare edilebiliyor.

7/10

Tam 62 yıldır yapışık yaşayan kardeşler zaman zaman tartışsa da ortak hobileri de var

8/10

En çok balık tutmayı ve beyzbol maçlarına gitmeyi seven kardeşler şimdi Guinness Rekorlar Kitabı'na isimlerini yazdırabilmek için gün sayıyor.

9/10

Tek vücutta 63 yıl geçirdiler...

10/10