Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Tıp dünyasının en ilginç tıbbi vakaları

Çin'de yaşayan bu yaşlı adamın karısından çektiğini hiçbir erkek çekmemiştir herhalde. 66 yaşındaki Lin'in eşi, kumar ve alkol alışkanlığından şikayet edip duruyordu. Bir gün adam çok alkollüyken kafasına çivi bile çaktı.

1/18

Aşırı alkollü genç hastaneye geldiğinde doktorlar neden bu kadar karın ağrısı çektiğini anlamadı... Ta ki genç yüz üstü yatıp da televizyon kanalı değişinceye kadar. 19 yaşındaki Huang Chen isimli genç, aşırı alkol aldıktan sonra kumandayı yutmuştu.

2/18

3 yaşındaki bu Hintli çocuk, dini kutlamalar esnasında çatıdan düşmüş ve vücuduna demir çubuk saplanmış.

3/18

27 yaşındaki Chen'in cesedini inceleyen uzmanlar, büyük şok yaşadı. Chen'in kafatasının röntgeni çekildiğinde kafasına bir sürü çivi çakılmış olduğu görüldü. İncelemeden sonra Chen'in çivi tabancası ile öldürüldüğü anlaşıldı.

4/18

Bir metro kazasında iki elini birden kaybeden hastanın sağ eli sol koluna takıldı. Talihsiz kaza kurbanının sağ eli o kadar kötü yara almıştı ki doktorlar sol ön koluna yapıştırdılar.

5/18

Hem sağ hem sol eli transplant olan Jeff Kepner küçük lastik bir topla antrenman yapıyor.

6/18

Amerika'da ilk yüz nakli operasyonu hastası Connie Culp bir basın toplantısında konuşuyor.

7/18

59 yaşındaki James Maki, ikinci yüz nakli operasyonunu geçiren kişi oldu. 17 saatlik operasyon geçiren hasta, metro kazasında yaralanmıştı.

8/18

52 yıl boyunca her gün 2 litre brandy içen 68 yaşındaki Liu Ge, "rhinophyma" denilen burundaki kan damarlarının sürekli olarak şişmesine yol açan bir hastalığa yakalandı.

9/18

17 yıldır tırnaklarını kesmeyen 45 yaşındaki Li Jianping uzun tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabına girmeye çalışıyor.

10/18

Çin'de arıcılık yapan 40 yaşındaki Wang Dalin, vücudunda 50.000 arı ile dolaşıyor.

11/18

Tayland'da budist rahibin mumyası, bozulmamış şekilde duruyor.

12/18

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde bir genç kız, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede, midesinde çatal olduğunu öğrenince şok oldu. Genç kızın çatalı küçük yaşta yuttuğu sanılırken, çatal başarılı bir ameliyatla çıkarıldı.

13/18

25 yıl karnında havluyla yaşadı 49 yaşındaki Japon adam, karın ağrısı şikâyetiyle mayıs ayında hastaneye gitti. Japonya'daki cerrahlar adamın karnında tümör olduğunu düşündüler. Fakat 25 yıl önce geçirdiği ameliyattan kalan cerrahi bir havlu buldular.

14/18

Deodoranttan öldü Kasım ayında, Britanya'da adlî tıp, 12 yaşındaki bir erkek çocuğun dar alanda çok fazla sprey deodorant kullandıktan sonra öldüğü kararını verdi.

15/18

Daniel Hurley isimli çocuk, ocak ayında Lynx isimli deodorantı evinin banyosunda kullandıktan sonra yere yığılıp kaldı. Deodorantta bulunan volatil (uçucu) maddenin çocuğun kalp ritmini bozduğu belirtiliyor.

16/18

Beyninden solucan çıktı Amerika Arizona eyaletinde beyninde tümör olduğu düşünülen bir kadın ameliyat edilince, tümör sandıkları şeyin canlı bir solucan olduğu anlaşıldı. Operasyonun şokunu atlatan doktorlar bu durumu şöyle açıkladılar:

17/18

Solucanı çıkardıktan sonra Alvarezin hiçbir sağlık sorunu kalmadı.Solucanın beyinde ortaya çıkması şimdiye kadar hiç rastlanmamışsa da özellikle mide ve bağırsaklarda solucan ve tenyaya sık rastlanır.Bu durum da yine pişmemiş et yemekten kaynaklı olabilir

18/18