Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Topkapı Sarayı'nda Cemal Hünal şov

Topkapı Sarayı Enderun Arka Bahçe'de "Saray Şenlikleri" kapsamında ok atma, kılıç ve cirit gösterisi yapıldı.

1/8

IV. Murat döneminde Enderun Arka Bahçe'de yapılan okçuların idman ve gösterileri bugün yeniden canlandırıldı.

2/8

Dünya Atlı Okçuluk Şampiyonu Mihai Cosmei, dünyaca ünlü at terapisti Mateusz Gwieryn, sinema oyuncusu Cemal Hünal ve İstanbul Atlı Okçuluk Kulübü üyelerinin yer aldığı şenlikte ok atma, kılıç ve cirit gösterisi yapıldı.

3/8

Kalkan ve kamçıların da kullanıldığı gösteride Alapaça, Şems, Tuğra, Ruşen ve Aydınlık isimli atlar kullanıldı.

4/8

Yerli konukların ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik sırasında konuklara Osmanlı şerbeti ikram edildi.

5/8

Oyuncu Cemal Hünal, at kültürünün toplumsal bilincin çok derinlerinde yattığını ve toplumun önemli bir parçası olduğunu belirterek, şahlanan bir at, at üzerinde ok atılmasını görenlerin değişik yaşadığını dile getirdi.

6/8

Şovun savaş sanatlarına dayandığını ve çok da kolay olmadığını ifade eden Hünal, "Doğaçlama, her zaman işimizin bir parçası. Çözüm üretmek zorundayız. Bazen fikir değiştirip başka şeyler de yapabiliyoruz. Bu gösteriler devam edecek. Bu yıl inşallah Avrupa Atlı Okçuluk Şampiyonası'nı Türkiye'de düzenleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

7/8

Şenliği izleyen turistler de şovu çok beğendiklerini, gösterinin çok hızlı olduğunu ve böyle bir şenliği izledikleri için şanslı olduklarını dile getirdi.

8/8