Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Trabzonspor taraftarı ile polis arasında arbede

POLİS VE TRABZONSPORLU TARAFTARLAR BİRBİRİNE GİRDİ Kupa töreni ve Fenerbahçe'nin sevincini izlemeden stadı terkeden bordo-mavili taraftarlar ile polis dışarıda birbirine girdi. Maçın 61. dakikasından itibaren de tribünde polis ile taraftarlar arasında gerginlik yaşanmıştı. Bu gerginlik stadın dışına da taştı.

1/12

Stadı terkederken dışarıda polis ile karşı karşıya gelen taraftarlar biber gazına maruz kaldı. Her köşede arbede yaşandı.

2/12

Polis müdahalesi sert oldu. Taraftarlar polise saldırıp fiili müdahale yapmak isterken, polis de aynı karşılığı verdi. Biber gazları sıkıldı.

3/12

Yaralanan taraftarlar ve polisler oldu. Kafası kanayanlar, ambulansa alınanlar, yerdeki büyük boy bıçak, müdahalenin dozajı ve kavganın büyüklüğünün göstergesi oldu.

4/12

İKİ POLİS HASTANEYE KALDIRILDI Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finalinin ardından çıkan olaylarda iki polis hastanelik oldu.

5/12

Maçın ardından 19 Mayıs Stadı'ndan ayrılan Trabzonspor taraftarları, Gençlik Parkı'nda toplandı. Taraftarlar, stat girişinde bulunan polislere taş ve şişe fırlattı.

6/12

Emniyet güçlerinin biber gazıyla müdahale ettiği olaylarda yüzüne taş isabet eden bir polisle gazdan etkilenen bir başka meslektaşı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis memurlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

7/12

8/12

9/12

10/12

11/12