Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Trump destekçilerinin gösterisinde gerginlik

ABD'de 3 Kasım başkanlık seçimlerinin sonuçlarına ilişkin başlayan gerginlik devam ediyor.

1/10

Washington'da Başkan Donald Trump'a destek eylemleri sırasında karşıt görüşlü gruplar arasında kavgalar çıktı.

2/10

Trump'ı destekleyen "Amerika'yı Yeniden Büyük Yap" (Make America Great Again -MAGA), "Önce Amerika için Kadınlar" hareketleri ile ProudBoys (Gururlu Çocuklar) adlı grubun başkanlık seçimi Seçiciler Kurulu oylamasından önce Washington'da düzenlediği eylemde sıkı güvenlik önlemine rağmen şehrin birçok noktasında karşıt görüşlü gruplar arasında arbede yaşandı.

3/10

Cuma akşamından itibaren Washington sokaklarında toplanmaya başlayan Trump destekçileri ile solcu Antifa (Antifaşist Hareketi) ve Siyahlar'ın Hayatı Önemlidir (Black Lives Matter-BLM) hareketi mensupları arasında tansiyon yükseldi.

4/10

BLM Meydanı'na gitmek isteyen bir grup ile Trump destekçileri arasında çıkan bir arbedede 4 kişinin bıçaklandığı belirtilirken birçok kişi gözaltına alındı.

5/10

Washington'da yaz aylarında çıkan olaylar üzerine Washington Belediyesi'nin BLM Meydanı adını verdiği Beyaz Saray'a çıkan sokağa Trump destekçileri alınmadı.

6/10

2 Kasım'da yapılan seçimlerin sonuçlarını protesto etmek ve Başkan Trump'a destek vermek için 14-15 Kasım'da Washington'da yüz binlerce kişinin katıldığı gösteriler sonrasında sokaklar karışmıştı.

7/10

Trump destekçisi bazı gruplarla BLM ve Antifa gibi gruplar Beyaz Saray'a yakın bölgelerde karşı karşıya gelmiş, gruplar arasında sözlü sataşmaların yanı sıra bazı noktalarda küçük çaplı arbedeler yaşanmıştı.

8/10

Olaylarda siyahi bir kişinin bıçaklandığını gösteren görüntüler sosyal medyada yer almıştı.

9/10

Çıkan olaylarda en az 10 kişi gözaltına alınmıştı.

10/10