Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Türkiye'de sonbahar cümbüşü

Dağların zirvesi kar yağışı ile beyaza bürünmüş. Bunun yanında yüksek dağların eteklerinden geçen nehrin mavisi, sonbaharda sararan ağaçlar ise oluşan renk halesine katkı sunuyor.

1/26

Burası öykülerin kırmızı yanaklı, basit elbiseli, kırlarda hep çıplak ayaklarıyla koşan Heidi'sini ve memlekeki Alpleri aklınıza getirmesin. Çünkü Elazığ'ın Palu ilçesini görüyorsunuz.

2/26

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki yaylalardan dönüş yoluna koyulan koyunların sesi ise doyumsuz manzaranın yaşandığı ilçeden geçerken, görsel şölenin sesi oluyor.

3/26

Murat Nehri havzasında oluşan görüntüler, soğuk havaya rağmen ilçe halkının ve ziyaretçilerin içini ısıtıyor.

4/26

Anadolu Ajansı'nın foto muhabirleri son günlerde Türkiye'nin dört bir yanında oluşan sonbahar manzaralarını fotoğraflıyor. Bu galeride muhteşem manzaralar göreceksiniz.

5/26

Sonbaharda yeşilin yanı sıra sarı, turuncu ve kırmızının tonlarını sergileyen ağaçlarla kaplı tepeler, son günlerde havaların soğumasıyla yağan karla beyaza büründü. Artvin'in Şavşat ilçesi, bu özellikleriyle görenleri kendisine hayran bırakıyor.

6/26

Ahşap mimarisi ve sessizliğiyle ziyaretçilere doğal bir yaşam ortamı sunan Şavşat, temiz havası ve doğasıyla günübirlik gezilerle gelenleri de mutlu ediyor.

7/26

Kütahya'nın Domaniç ilçesindeki Kocadağ'da, sonbahar yerini kışa bırakmaya başladı.

8/26

Sonbahar yaşanırken bin 500 rakımlı Kocayayla'ya yağan kar, iki mevsimin aynı anda yansımasına neden oldu.

9/26

UNESCO'nun "Dünya Doğal ve Kültürel Miras Listesi"nde yer alan Kapadokya'da, peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadiler, sonbaharın renk tonlarıyla donandı.

10/26

Sonbahar, her yıl yaklaşık 2,5 milyon turistin ziyaret ettiği Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da birbirinden güzel manzaralar ortaya çıkardı.

11/26

Bağcılığın yaygın olduğu bölgede üzüm asmaları, bitki ve yaprakların sararması, peribacalarının doğal güzelliklerine farklı ahenk kattı.

12/26

Baharda rengarenk çiçeklerle, kış aylarında karla beyaza bürünen bölgede sonbahar ise sararıp dökülen yaprakların ortaya çıkardığı renk cümbüşü ile ziyaretçilerine farklı bir manzara sunuyor.

13/26

UNESCO'nun Dünya Doğal ve Kültürel Miras Listesindeki Kapadokya'yı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler, sarının farklı tonlarına bürünen sıra dışı yeryüzü oluşumları arasında at ve ATV araçlarıyla gezinti yapmanın keyfini çıkarıyor.

14/26

Eskişehir'in merkez Tepebaşı ilçesine bağlı Musaözü köyü, sonbahar renklerinin oluşturduğu güzelliğe büründü.

15/26

Yine Kütahya'dayız. Kentin yüksek kesimlerindeki ormanlık alanda sonbaharın renklerine bürünen doğa, güzel görüntüler oluşturdu

16/26

Karaman'ın Ayrancı ilçesinde piknikçilerin, fotoğrafçıların ve doğa severlerin uğrak yerlerinden İnönü mevkiinden sonbaharın renkleri...

17/26

Sinop'un Ayancık ilçesinin yüksek kesimleri...

18/26

Yeşili bol olan Bitlis'in Hizan ilçesi, mevsimin değiştirdiği bitki örtüsüyle doğa severler için görsel bir şölen sergiliyor.

19/26

Iğdır'da, sonbaharın gelmesiyle kayısı bağlarındaki ağaçlar, yapılan hasatın ardından eşsiz güzellikler sunuyor.

20/26

Şehirdeki onlarca bitki türünü birlikte barındıran doğal alanlar da sonbaharın etkisine kapıldı.

21/26

Kastamonu'nun şehir merkezine ulaşımını sağlayan karayolunun Isırganlık mevkisindeki ormanlar renk cümbüşüyle göz kamaştırıcı bir güzelliğe büründü.

22/26

Doğaseverler, ormanlık alanda yürüyüş yapıp mevsimi değerlendirirken, fotoğraf tutkunları da renk cümbüşünü ölümsüzleştirmek için doğa gezileri düzenliyor.

23/26

Bursa'da son baharın gelmesi ile doğada renk cümbüşü yaşanıyor.

24/26

Bursa- Ankara yolu üzerinde bulunan ormanlık alanda içinde sarı, yeşil ile kızıl tonlara bürünmüş ağaçlar, güzel görüntüler oluşturdu.

25/26

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde çekilen bu kare, sanki fotoğraf değil de çizilmiş bir resim gibi...

26/26