Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

UETD raporu: Avrupa'da Türklere yönelik PKK saldırıları

20 Ocak tarihinde Almanya’nın Kassel Şehrinde Almanya Türk Federasyou’na bağlı Sultan Alpaslan Camii’ne saldırı yapılmıştır.

1/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - PKK yandaşları Frankfurt Merkez Tren İstasyonunda yapmış oldukları eylem sırasında orada bulunan Türk yolculara sözlü saldırıda bulunmuş, hakaret etmiştir.

2/61

PKK yandaşları Leipzig Şehrinde bulunan DİTİB Eyüp Sultan Camiine taş ve boya ile saldırılarak camiyi tahrip etmiştir.

3/61

Gerekli mercilere şikayet yapılmış fakat saldırganlar belirlenememiştir.

4/61

Viyana sokaklarında çevreye verilen zarar.

5/61

6/61

7/61

8/61

9/61

Avusturya’nın Salzburg kentinde bulunan Türkiye Başkonsolosluğu’na saldırı düzenlenmiştir. Salzburg polisi, basına yaptığı açıklamada çok sayıda saldırganın Konsolosluğun bahçe kapısını kırdığını, binanın dı- şında yer alan güvenlik kameralarının yanı sıra girişte bulunan camları tahrip ettiğini belirtmiştir. 3 şüpheli polis tarafından gözaltına alınmıştır.

10/61

Gece sabaha karşı bir grup terör örgütü yandaşı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Barbaros Merkez Camii’ne PKK sloganları atarak saldırmış ve maddi hasar vermiştir. Caminin bulunduğu binada 14 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Saldırıyı üstlenen ‘İntikam Takımı Delal Amed’ saldırının ardından kendi sitelerinde itiraf mektubu yayınlamıştır.

11/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - Frankfurt Havalimanı’nda izinsiz gösteri yapan PKK yandaşları THY kontuarında bulunan Türk vatan- daşlarına sözlü saldırıda bulunmuştur.

12/61

Hannover-Langenhagen Havalimanı’nda izinsiz gösteri yapan PKK yandaşları Türk yolcularına elle- rinde tuttukları terör örgütü flamaları ve pankartlarının sopaları ile saldırmıştır.

13/61

Hannover polisinden yapılan açıklamada, havalimanında çıkan olayda 180 kişinin kavgaya karıştığı, tarafları ayırmak için polisin biber gazı kullandığı bildirilmiştir.

14/61

Bir Türk hava yolu şirketine karşı yapılan havalimanındaki gösterinin polisten izin alınmadan düzenlendiği ifade edilen açıklamada, 2 kişinin hafif yaralandığı,olaya ilişkin yaralama ve mala zarar vermekten bazı kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edilmiştir.Saldırıdan dolayı THY uçağı gecikmeli kalkabilmiştir.

15/61

Terör örgütü PYD/PKK yandaşları Rotterdam’da Geylani Hizmet Vakfına bağlı camiye gece saatlerinde saldırıda bulunmuştur. Saldırıda caminin camlarının kırıldığı ve duvarlarına terör örgütüyle bağlantılı yazıların yazıldığı belirtilmiştir. Geylani Hizmet Vakfı Başkanı Ali Dede Taş, olaydan üzüntü duyduklarını, böyle bir saldırının tekrarlanmamasını temenni ettiklerini söylemiştir.

16/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - Çoğunluğu Türklerin yaşadığı mahallelerde duvarlara PKK/YPG/PYD terör örgütlerini övücü, hakaret içeren sloganlar yazılmıştır.

17/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - PKK yandaşları Paris’in Normandie Mahallesinde yaşayan Türk vatandaşının özel mülküne saldırı yapmış, aracı yakılmıştır.

18/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - PKK yandaşları tarafından Türk Federasyonu’na bağlı olan Dr. Sadık Ahmet Camii’ne saldırı düzenlenmiş, cami binası tahrip edilmiştir.

19/61

UETD Niedersachsen Başkanı İlhami Oğuz’un şahsi aracına PKK’lılar tarafından saldırıda bulunulmuş- tur.

20/61

Zeytin Dalı Harekatı hakkında basın açıklaması yapmak isteyen UETD gönüllüleri Dortmund Merkezi Tren İstasyonu karşısında buluştuğu sırada PKK/PYD yandaşları tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır. Ayrıca basın açıklamasına katılan gebe UETD gönüllüsü bayan aşağıdaki fotoğrafta görülen restauranta giderek lavaboyu kullanmak için izin istediğinde işletme sahibinin “onca bayrağınız var üzerine yap” hakaretine maruz kalarak mekandan kovulmuştur. UETD gönüllüsü bayanın olayı arkadaşlarına anlatması üzerine restaurant, Alman polisleri tarafından korunmaya alınmıştır.

21/61

Frankfurt şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Eyüp Sultan Camii’ne gece yarısı PKK terör örgütü yandaşları tarafından saldırı gerçekleştirilmiş, olay yerine bir de tehdit mektubu bırakılmıştır.

22/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - PYD/PKK yandaşı 40 kişilik bir grup İrlanda’daki Türk Büyükelçiliğine saldırı girişiminde bulunmuştur. Olay, İrlanda polisinin elçilik çevresinde ek önlem almasıyla sona ermiştir.

23/61

Hannover şehrinde PYD/PKK yandaşlarınca DİTİB Halle Saale Camisi’ne saldırı düzenlenmiş, caminin duvarlarına yabancı ve İslam düşmanlığı içeren mesajlar yazılmıştır. Ayrıca cami derneği Başkanı Ali Tetik’in evinin duvarlarına Afrin hakkında siyasi mesajlar yanı sıra küfür ve tehdit içeren ifadeler yazılmıştır.

24/61

Hannover kentinde terör örgütü PYD/PKK yandaşları, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Stade-Bützfleth Ulu Cami’ye saldırı düzenlemiş, saldırıda caminin ve güneyindeki gençlik lokalinin camları kırılmıştır.

25/61

Caminin duvarına boyayla sloganlar ve tehdit mesajları yazılmıştır.

26/61

Cami derneği yönetiminin şikayeti üzerine polis, olayla ilgili soruşturma başlatmıştır.

27/61

Almanya’nın Wilhelmsburg şehrinde PKK yandaşları SPD Hamburg Parlamentosu Milletvekili Michael Weinreich’in ofisine boyalar ile saldırı düzenlemiş, ofiste büyük maddi hasara yol açmıştır.

28/61

29/61

30/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - PKK yandaşları Stuttgart şehrinde bir Türk derneğine saldırı düzenlemiş, dernek binasını tahrip et- miştir.

31/61

Lahey kentinde Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği’ne saldırı düzenlenmiştir. Saldırı gece, yüz- leri maskeli dört kişi tarafından yapılmış, derneğin ön ve yan cephesinde ki camlar kırılmıştır.

32/61

PKK sempatizanları Zeytin Dalı Operasyonu protesto gösterisi sırasında onlarca PKK’lı Türk asıllı bir taksi şoförüne saldırmış ve taksisinde oturan taksi şoförünü linç etmeye çalışmıştır. PKK’lılar araca bayrak direkleri ile saldırarak taksiye girmeye çalışmıştır. Polisin müdahalesi ile taksi şöförü PKK’lıların elinden kurtulabilmiştir.

33/61

27 Ocak tarihinde Almanya’nın Köln kentinde yaklaşık 20 bin PKK’lının toplandığı Zeytin Dalı Hare- katı’nı protesto gösterisi yapılmıştır. Polis ile yer yer çatışan PKK’lılar çevre esnafında büyük maddi hasara yol açmıştır. 2000 polisin görev yaptığı mitingte polise saldıran iki PKK’lı tutuklanmıştır.

34/61

Terör Örgütü PKK/PYD yandaşları gece saatlerinde İslam Toplumu Milli Görüş’e (CİMG) bağlı camiye saldırıda bulunmuştur. Yaşanılan olayda maddi hasar meydana gelmiştir.

35/61

36/61

37/61

Schiphol havalimanında Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği operasyona yönelik izinsiz protesto gösterisi düzenleyen ve terörist elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini açan terör destekçilerini Kraliyet Askeri Polisi izlemekle yetinmiştir. Protestoculara karşı gelen bir vatandaşa ise müdahele edilmiştir. Terör destekçilerinin havalimanında “Katil terörist Erdoğan, Afrin’i kurtarın” sloganları atarak operasyonun sivillere yönelik olduğu algısını oluşturulmaya çalışılmıştır. Konuyla ilgili açıklama yapan Kraliyet Askeri Polisi basın sözcüsü, göstericilerin yarım saat sonra dağıldığını ve gözaltıların olmadığını bildirmiştir.

38/61

Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerler için öğleden sonra düzenlenecek ‘Fetih Duası Programı’ öncesinde UETD İsveç Bölge binasına terör örgütü PYD/PKK yandaşları tarafından saldırı yapılmıştır.

39/61

Polisin inceleme başlattığı saldırıda binanın duvarına “Afrin”, “Apo”, “PYD”, ‘’YPG” ve “PKK” yazılmıştır.

40/61

Almanya’da bir grup PKK’lı, Berlin’de hükümet ve bakanlık sözcülerinin düzenli olarak yaptığı haftalık basın toplantısını basmıştır. Basın toplantısının hemen başında salona giren, yüzleri maskeli 5 PKK’lı, terör örgütü lehine dakikalarca propaganda yapmıştır. “Alman silahları, Alman parası, dünyanın her yerinde öldürüyor” diye bağıran militanlar, terör örgütünün Suriye’deki yapılanması PYD ve YPG’yi temsil eden paçavralar sallamıştır. Basın kartı olmadan girilemeyen Bundespressehaus’a 5 PKK’lının nasıl girdiği cevap bulamayan sorular arasında. Protesto gösterisine Alman basın mensupları ve yetkililer bilinçli izin verdiği güvenlik önlemleri göz önünde bulundurulduğunda güçlü bir olasılık.

41/61

Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde 1000 PKK’lı ile Türk vatandaşları karşı karşıya gelmiştir. Polisin ayırmaya çalıştığı kavgada yaralanan polis olmuştur.

42/61

TEMSİLİ FOTO Başkonsolos Asiye Nurcan İpekçi, “Bu sabah 03.09’da iki erkek şahıs otoparkta bulunan konsolosluk aracımızı kundaklamak istedi. Aracımızı kundaklamaya yönelik saldırı girişimi çok şükür başarısız oldu. Herhangi bir mal veya can kaybımızın olmaması sevindirici” dedi. İpekçi, Başkonsolosluk güvenlik ataşesinin bu sabah yapılan rutin kontrolde olayın farkına vardığını belirterek, Zürih polisinin olay yerinde inceleme yaptığını kaydetti. Kamera kayıtlarının da mevcut olduğunu dile getiren İpekçi, “Bu son 1 yıl içinde Başkonsolosluğumuza yapılan üçüncü saldırı. Maalesef daha önceki saldırıların faillerine ilişkin soruşturmada bir ilerleme sağlanamadı” diye konuştu.

43/61

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Viersen kentinde, PKK/YPG/PYD yandaşları sabah namazı sırasında Yeni Camii’ye saldırı düzenlemiştir.

44/61

Saldırıda, İslam Toplumu Milli Görüş (İGMG) teşkilatına bağlı Viersen Camisi’nin camları kırılmış, cami tabelası sökülmeye çalışılmış ve kağıda yazılan notlar caminin camlarına yapıştırılmıştır.

45/61

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Aachen kentinde Eyüp Sultan Camii’sine sabahın erken saatlerinde saldırı yapılmış, caminin kapısı kırılmış ve camlarına “Alman silahlarının gönderilmesi durdurulsun.

46/61

Afrin yalnız değildir” notları yazılmıştır.

47/61

48/61

Salzgitter-Lebenstedt kentinde 600 PKK yandaşının eylemi sırasında aracıyla oradan geçen Türk vatandaşı saldırıya uğramıştır. Terör yandaşları tarafından saldırıya uğrayan İbrahim Yıldız’ın aracında çocuklarının da bulunduğu belirtilmiştir.

49/61

Hollanda’nın Lahey kentinde inşası süren Diyanet Vakfına bağlı Ahi Evran Camisi’ne kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda, camiye ait panoda bulunan Türk bayrağının üzerine çarpı ve gamalı haç işareti ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı ifadeler yazılmıştır.

50/61

Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliğine ait bir araca saldırı gerçekleşmiştir. Büyükelçilikten yapılan açık- lamada, gece yarısı Büyükelçiliğin önünde park halindeki araca saldırı gerçekleştirildiği belirtilmiştir. Saldırı İsveç Dışişleri Bakanlığına ve polise bildirilmiştir.

51/61

Rotterdam kentindeki çarşı merkezinde terör örgütü PYD/PKK/YPG flamaları ile gösteri yapan PKK/PYD/YPG yandaşları çarşı merkezinde bulunan Türk vatandaşlarına saldırmıştır.

52/61

Londra’da PKK’ya destek için yürüyüş yapan PKK yandaşları, elinde Türk bayrağı olan Türk vatandaşına ve eşine acımasızca saldırmış, linç etmeye kalkışmıştır.

53/61

TEMSİLİ FOTOĞRAF - Darmstadt şehir merkezinde PKK yandaşlarının protesto eylemini uzaktan izleyen bir Türk vatandaşına, kayıt yaptığı gerekçesi ile saldırılmıştır.

54/61

Köln’de bulunan DİTİB Genel Merkez Camii’ne Pixel Helper Vakfı üyeleri tarafından saldırı yapılmış, caminin dış cephesine PKK/YPG/PYD’ye destek resimleri yansıtılmıştır. Pixel Helper twitterda paylaşımında “siyasi İslam temsilcisi, ajanlık yaparak Alman hukukuna karşı gelen, elinde kılıç ile Kürdistan’a karşı savaşmayı vaaz eden DİTİB’in yasaklanmasını talep ediyoruz” açıklamasında bulunmuştur.

55/61

PKK/YPG/PYD yandaşları SPD’nin Hamburg teşkilat binasına girerek binanın dış cephesine ‚SPD’nin elinde kan var‘ pankartı astı ve boyalı saldırı ile binaya zarar verdi. Eylemciler Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatı aleyhine sloganlar attı ve harekatta Alman silah ve teçhizatlarının kullanılmasını eleştirdi. Hamburg çevik kuvvet polisinin müdahalesiyle binayı boşaltan PKK/PYD/YPG yandaşlarından ikisinin gözaltına alındığı, diğer dört eylemci hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

56/61

Avusturya’nın Viyana kentinde gösteri düzenleyen Abdullah Öcalan yandaşları polise ve sivillere sal- dırdı. Çevredeki araçlara zarar verdi. Bir eylemci gözaltına alındı.

57/61

15 Şubat tarihinde Almanya’nın Mainz şehrinde bulunan Selimiye Camii’ne PKK yandaşları tarafından saldırı düzenlenmiştir.

58/61

Camii içi ve dışı PKK sloganları yazılarak tahrip edilmiştir.

59/61

PKK yandaşları gösteri için izin verilen alanı terk ederek türk kökenli insanların yoğun olan mahalleye gidirek Türk vatandaşlarına saldırdılar. Bir kahvede oturan kişilere saldırdılar. 200 kadar terör örgütü yandaşları dört kişiyi darp etti ve yaraladı.

60/61

PKK yandaşları 19 Şubat'ta Berlin-Schöneberg'de park halinde bulunan DİTİB'e ait aracı kundakladı. Gece saat 2:50 sularında oradan geçen bir tanık aracın yandığını fark ederek itfaiye ve polise haber verdi. DİTİB'e ait aracın yanında park eden başka bir araçta yangından hasar gördü.

61/61