Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Uludağ'da Takbul ve drone'lu önlem

Fotoğraflar: DHA

Bursa'da yılbaşı nedeniyle Bursa İl jandarma Komutanlığı tarafından alınan önlemler artırılırken, araçlar ve tatilciler Takbul adı verilen ve anında sorgulayan özel gözlüklerle inceleniyor.

1/12

Kayakseverlerin 'Beyaz cennet' olarak tanımladıkları Uludağ'da, yeni yıl öncesi alınan önlemler üst seviyeye çıkartıldı.

2/12

JÖH ekiplerinin yanı sıra çevre ilçelerdeki bazı jandarma birlikleri de Uludağ'a yönlendirildi.

3/12

BÖLGE 24 SAAT KONTROL ALTINDA

Bursa İl Jandarma Komutanlığı oteller bölgeleri ile Sarıalan'ı gece görüşlü drone'larla 24 saat kontrol altında tutuyor.

4/12

TAKBUL KONTROLÜ

Uludağ'a Milli Parklar'dan giriş yapan tüm araçlar ve tatilcilerin kimlikleri, ODTÜ'lü akademisyenlerin ürettiği 'Takbul' adı verilen özel gözlüklerle kısa sürede inceleniyor.

5/12

Araçlarda yapılan aramalarda bomba ve uyuşturucu eğitimi alan köpekler de bulunduruluyor.

6/12

MÜŞTERİ GİBİ GİRECEKLER

Uludağ'da kar motoru ile devriye gezen ekip sayısı artırılırken, kalabalığın yoğun olduğu yerlerde sivil jandarmalar da görev yapacak.

7/12

Eğlence yerlerindeki şüpheli kişiler müşteri gibi buraya gelecek kadın ve erkek jandarmalar tarafından takip edilecek.

8/12

JÖH ekiplerinin oteller bölgesi kayak pistlerinin zirvesinde nöbet tutacağı Uludağ'da olası kaybolma olaylarına karşı müdahale edilmesi için Ankara'dan özel bir ekip getirildi.

9/12

Tüm ekiplerin, tek merkezden yönlendirileği Uludağ'da alınan bu önlemlerin kayak sezonu sona erene kadar devam edeceği açıklandı.

10/12

Toplam 5 bin yatak kapasitesi bulunan Uludağ'da 30'a yakın otel ve tesis bulunuyor.

11/12