Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlü annelerin güzellik sırları

Onların işi aslında daha kolay gibi görünebilir, ama daha zor. Çünkü anne oldukları kadar güzel görünmek zorundalar. İşte doğum sonrası ünlü annelerin güzel görünmek için başvurdukları sekiz sır...

1/26

1) Kısa saçları tercih edebilirsiniz...Katie Holmes, doğum yaptıktan sonra ilk iş olarak saçlarını kısa kestirdi.

2/26

Uzun saçın, hem bakım ihtiyacı nedeniyle gün içinde bebeğiyle geçirdiği zamandan çaldığını hem de boya yaptıramama nedeniyle soru işaretleri bulunduğunu söyledi.

3/26

Katie Holmes

4/26

2) Cilde ağırlık verin, makyaja değil: Ünlü annelerin dikkat ettikleri temel unsurlardan biri, tüm makyaj unsurlarını yüzlerine uygulayarak bir gece davetine katılır gibi değil, kendilerine asgari özeni göstererek öne çıkmak oluyor.

5/26

Üstelik hamilelik sonrası ciltte oluşan bozulmayı bertaraf edebilmek için de ağır makyajdan kaçınıyorlar. Örnek, Dancing with the Stars'ın yıldızı Samantha Harris...

6/26

Dancing with the Stars'ın yıldızı Samantha Harris...

7/26

3) Kendinize güven veren elbiseler giyin: Örneğin Jennifer Garner. Sadece bir kot pantolon ve t-shirt giydiğinizde dahi doğru kıyafetleri seçtiyseniz doğum kiloları sorun olmaktan çıkabilir.

8/26

Jennifer Garner ve ailesi

9/26

Jennifer Garner

10/26

Jennifer Garner

11/26

4) Omuzları açık kıyafetleri tercih edin: Bu tavsiyenin iki sırrı var. Birincisi, siz ne kadar kaçarsanız kaçın, çocuğunuza yemek yedirirken üzerinizdeki kıyafete meyve püresi, çorba gibi yiyeceklerin dökülmemesi mümkün değil. Bu akımın en büyük öncüsü Gisele Bündchen gibi...

12/26

Dolayısıyla açık elbiseleri tercih etmek bu anlamda faydalı. Diğer taraftan güzellik anlamında da çok önemli bir yararı var.

13/26

Çünkü üst tarafı açık elbiseler, bakışların omuz ve göğüs hizasında toplanmasını sağladığı için doğum kilolarının biriktiği bölgeler daha az dikkat çeker.

14/26

Gisele Bündchen

15/26

5) Tek rengi tercih edin:Bu yaklaşımın öncüsü Angelina Jolie. Kıyafet tek renk olduğunda ilgi sizden çok, renkli giyinmiş çocuklara kayıyor.

16/26

Yaz rengi olarak beyazı kış rengi olarak siyahı tercih ederseniz tüm fazlalıkları gizleme yeteneğine sahip olursunuz. Aksesuarlarla tek renkli kıyafetinizi renklendirebilirsiniz.

17/26

Angelina Jolie ve ailesi

18/26

6) Çanta seçimi: Bebeğiniz için taşıdığınız çanta, sizin tüm görüntünüzü değiştirme yeteneğine sahip bir aksesuar aslında.

19/26

Doğru seçim yaptığınızda, çok cepli bir çanta hem ihtiyaçları karşılayabilir hem de kıyafetinizi tamamlarken gözleri fazlalıklardan kaçırabilir.

20/26

Victoria Beckham büyük çantalı annelerin başında geliyor.

21/26

7) Ayakkabı seçimine dikkat: Ünlü anneler açısından ayakkabı elbette son derece önemli. Ancak spor ayakkabılardan ya da basit markalardan ziyade tarz sahibi babetleri tercih ediyorlar. Böylece kıyafetleri sıradan olsa da iyi görünümlü bir babet ile ışıltılarını korumuş oluyorlar.

22/26

8) Güneş gözlüğü önemli: Annelik tam zamanlı bir iş ve kadın ünlü olsa da olmasa da yorgun gözler anlamına geliyor. Bu nedenle ünlü annelerin önemli bir bölümü özellikle de çocuklar küçükken güneş gözlüklerini eksik etmiyor.

23/26

Jennifer Lopez de büyük güneş gözlüklerinden vazgeçemeyen ünlü anneler arasında.

24/26

Jennifer Lopez

25/26

Jennifer Lopez

26/26