Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlü isimlerin keşfedilme hikayeleri

Gösteri dünyasında yer alan ünlülerin ilginç keşfedilme hikayeleri...

1/40

Natalie Portman 9 yaşındasınız ve bir pizzacının önünde bekliyorsunuz. Beklediğiniz şey ise kesinlikle ünlü olmak değil...

2/40

Portman tam da böyle bir anda bir modellik ajansı tarafından keşfedilmiş...

3/40

Tülin Şahin Tülin Şahin'in hikayesi de Portman'a benziyor... Keşfedildiğinde henüz 14 yaşındaydı.

4/40

Danimarka'da bir hamburgercideyken ünlü bir fotoğrafçı onun tek kare bir fotoğrafını çekip modellik yarışmasına gönderdi ve Tülin Şahin'in hayatı bir anda değişiverdi...

5/40

Cem Adrian Benzersiz sesiyle kısa sürede müzik dünyasında hızlı adımlarla yükselen Cem Adrian'ın hikayesi de ilginç. Etiler'de bir kafede falcılık yapan Adrian aslında müzisyen olmak da istiyordu.

6/40

Ama bu hayalini gerçekleştirmesi için biraz zaman gerekti. Günün birinde devamlı fal baktığı bir müşterisi onun hayallerine giden yolu açmasında yardımcı oldu. Fazıl Say'ın arkadaşı olan bu müşterisine doldurduğu demoyu verdi Adrian.

7/40

Sonunda demo Say'a ulaştı ve Adrian da özel öğrenci statüsüyle Bilkent Üniversitesi'nde müzik eğitimine başladı. Bu arada Adrian'ın demosunu Say'a ulaştıran kişi de bir başka ünlü müzik insanı Demet Sağıroğlu'ydu.

8/40

Johnny Depp Dünyanın en yakışıklı isimleri arasında yer alan Depp, aslında bir çekim için arkadaşına destek olmaya gitmiş.

9/40

O sırada yönetmen tarafından bir rolü okuması istenmiş. Hiç aklında yokken okuduğu rolü almakla kalmamış dünyaca tanınır bir oyuncu olmuş...

10/40

Fahriye Evcen Almanya'da yaşayan Evcen, tatil için geldiği Türkiye'de Oya Aydoğan'ın programına seyirci olarak katıldı. Daha sonra Aydoğan onu yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı.

11/40

Telefon numarası alış verişinden sonra Evcen Almanya'ya döndü. Ama telefonu bir türlü susmak bilmedi. Sonunda dayanamayıp gelen rol tekliflerini kabul etti.

12/40

''Asla Unutma'' ve ''Hasret'' dizilerinde rol aldı. Ama asıl büyük çıkışını Yaprak Dökümü ile yaptı.

13/40

Burak Özçivit Son dönemin en gözde genç kuşak oyuncularından Burak Özçivit'in şöhrete kavuşması tam da 'kader ağlarını ördü' diye ifade edilecek türden.

14/40

Özçivit'in babası, oğlundan habersiz olarak fotoğraflarını Best Model yarışmasına gönderdi. Ancak bu fotoğraflar seçici kurul tarafından çöpe atıldı.

15/40

Organizatörler son anda kendilerinden habersiz çöpe atılan bu 8 fotoğrafı fark ettiler. Böylece Özçivit yeniden yarışmacılar arasına katıldı.

16/40

Özçivit, 2004 yılındaki bu yarışmada gelecek vaad eden model seçildi. 2005'te ise birinci oldu. Yani kısacası çöpten çıkan fotoğraflar Özçivit'in yaşamını değiştirdi.

17/40

Chris Pratt Pratt Keşfedilmeden önce evsizmiş... Bir restoranda garsonluk yaparken ünlü yönetmen Rae Dawn Chong'a servis yapmasıyla keşfedilmiş.

18/40

Hande Soral Yine bir izleyici hikayesi... Hande Soral hepimiz gibi sıradan bir hayat yaşarken, Tolga Çevik'in programına izleyici olarak gitmiş.

19/40

İzleyiclerden birinin şans eseri seçilip sahneye çağırıldığı Arkadaşım Hoşgeldin'de Soral kendini sahnede bulmuş ve üstelik birkaç dakikada inmesi gerekirken tam 45 dakika orada kalmış...

20/40

O 45 dakika yeni hayatının ilk dakikaları olmuş.

21/40

Ufuk Bayraktar Ufuk Bayraktar'ın babası Cihangir'de bir kahve işletiyormuş.

22/40

Askerden hava değişimi için izne geldiğinde babasına yardım ederken kahveye gelen Zeki Demirkubuz tarafından fark edilmiş.

23/40

Genç adamı yanına çağırıp konuşmak isteyen Demirkubuz, Bayraktar'ın hayatına sihirli değnekle dokunan kişi olmuş.

24/40

Hande Yener Sanmayın ki sadece filmlerde ya da romanlarda olur... Bazen tam umudu kesmişken aniden hayalleri gerçekleşebilir insanın.

25/40

Tıpkı müzik, sinema ve televizyon dünyasının birçok ünlüsüne olduğu gibi.

26/40

Şarkılarını dinlediğiniz ya da oynadığı dizileri, filmleri soluksuz izlediğiniz ünlüler için her şeyin başladığı anın hikayesi öyle ilginç ki.

27/40

Charlize Theron Şansını sinemada denemek için Los Angeles'a giden Charlize Theron'a annesi bir miktar para ve tek gidişlik bilet verdi.

28/40

Haftalar geçmesine rağmen oyuncu ya da manken olabilmek için bir yol bulamayan Theron, hesabında kalan son parayı çekmek için bankaya gitti. Çeki kabul etmeyen veznedarla kavga ederken menajer John Crosby'nin dikkatini çekti.

29/40

Crosby; Theron'a oyuncu olup olmadığını sordu. Theron ise "Değilim ama olmak istiyorum" yanıtını verince oyunculuk kapılarını araladı.

30/40

Jonas Brothers Jonas kardeşlerden Nick, annesiyle gittiği kuaförde şarkı söylerken bir anda Broadway'e terfi almış ve tabi ki kardeşleri de ona katılmış.

31/40

Nihat Alptuğ Altınkaya 17 yaşındayken gece kulüplerinde koruma olarak çalışan Altınkaya, bir gün İstiklal Caddesi'nde çılgınca bir an yaşamış.

32/40

Cadde üzerinde yürürken arkasından koşan bir cast ajans sahibi, fotoğrafını çekmek istemiş. Bu fotoğrafın ardından ilk gelen bir klip teklifi olmuş.

33/40

Merve Boluğur Lisede hiç popüler olmayan, utangaç, içe dönük kimsenin yüz vermediği Merve Boluğur, kuzeninin ajanındaki bir fotoğraf çekimine gitti.

34/40

Orada tanıştığı bir ajans sahibi ona kartını verdi. Haftalar sonra ajansın evinin bulunduğu sokakta olduğunu fark etti ve geçerken uğradı. Ve kısa sürede dizilerin vazgeçilmez yıldızı oldu

35/40

Hazal Kaya Hazal Kaya şöhretini elektriklerin kesilmesine ve ısrarlı tutumuna borçlu. Genç yaşına ve sektördeki kısa tecrübesine rağmen ses getiren dizilerde rol alan Kaya'nın şöhret olma öyküsü çok ilginç.

36/40

"Kariyerimi doğru zamanda doğru yerde olmaya ve şansıma bağlıyorum" diyen Kaya, kendisini milyonlarca izleyiciye tanıtan Genco dizsinin görüşmesine gittiğinde başına ilginç bir olay geldi. Dizi görüşmesi için ajansa gittiğinde birden elektrikler kesildi...

37/40

Ajans görvelisi Kaya'ya "elektrik belki beş dakika sonra belki beş saat sonra gelir. İsterseniz siz başka bir gün gelin" dedi. Ama Kaya bekleme kararı aldı..

38/40

Kısa süre sonra elektrikler geldi..Kaya yetkililerle görüştü ve Genco dizisindeki rolü aldı.

39/40

Kaya daha sonra bir röportajında o günü "Belki başka bir gün gitseydim Genco'ya başlamayacaktım" diye anlatmıştı.

40/40