Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlü kişilerin ölmeden önce yediği son yemekleri

Dünyaca ünlü isimlerin ölmeden önce yediği son yemekleri sıraladık. İşte o liste...

1/21

Mustafa Kemal Atatürk Türk tarihinin en önemli karakterlerinden bir tanesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün son olarak ne yediği tam olarak bilinmemekle birlikte son isteğinin enginar yemeği olduğu biliniyor.

2/21

Mohandas Karamçand Gandi Tarihin bilinen en büyük sivil direnişini gerçekleştiren ve barış sembolü olarak bilinen Gandi, 78 yaşında vefat etmeden önce haşlanmış sebze ve portakal yemiş, bir bardak da keçi sütü içmiş.

3/21

John Belushi The Blues Brothers ile hafızalara kazınan ve güçlü mimikleri ile unutmamıza imkan vermeyen John Belushi, 5 Mayıs 1982’de son olarak şifa niyetine mercimek çorbası içmiş.

4/21

Martin Luther King Jr. Afro-Amerikan Hareket’in baş savunucularından bir tanesi olan ve “I have a dream!” sözü ile akıllarda kalan Martin Luther King, kurban gittiği suikast öncesinde mısır ekmeği ve kızartılmış tavuk yemiş.

5/21

Abraham Lincoln Amerika Birleşik Devletleri'nin 16. Başkanı, 5 Dolar’ın üzerinden bizlere gülümseyen Abraham Lincoln, 1865 yılında hayata gözlerini yummadan önce kestane ile doldurulmuş ördek yemiş.

6/21

John Fitzgerald Kennedy Theodore Roosevelt’ten sonra göreve en genç yaşta başlayan başkan olan ve başkanlık koltuğunu devraldıktan 2 yıl sonra bir suikast sonucu öldürülen Kennedy’nin son öğünü kızarmış ekmek, marmelat ve yumurta olmuş.

7/21

Julius Caesar Dünya tarihindeki en etkili kişilerden bir tanesi olarak görülen, Roma İmparatorluğu’nun kurucu ve “Sen de mi Brütüs?” sorusu ile geyik yapılmasına neden olan Caesar, haşlanmış kuzu yiyerek tarihteki görevini bitirmiş.

8/21

Napoléon Bonaparte Ünlü Fransız Devrimi’nin siyasi lideri, Fransa İmparatoru ve İtalya Kralı gibi binbir başarıya sahip Napoleon Bonaparte, 1821 yılında son olarak ızgara domates ve sarımsaklı ekmek yemiş.

9/21

Kleopatra İsmi efsanelere konu olmuş, güzel miydi çirkin miydi konusunda açık oturumların yapıldığı Kleopatra, ölümünden önce humus ve incir yediği söyleniyor.

10/21

Büyük İskender Büyük İskender, uzun ve içkili bir eğlencenin ardından hastalanmış ve 10 gün sonra da vefat etmiş. Ölmeden önceki son yemeği ise ballı incir olmuş.

11/21

Leonidas Hafızalarda Gerard Butler ile birleşen ve savaşma yetenekleri ile göz dolduran Sparta İmparatoru Leonidas milattan önce 480 yılında jübilesini yapmadan önce savaşçılara layık bir yemek olan tavşan çevirme yemiş.

12/21

Frank Sinatra Her ülkeden, her yaştan insanın şarkılarını duyduğu zaman eşlik edebildiği Sinatra, 1998 yılında geçirdiği kalp krizinden önce son olarak peynirli tost yemiş

13/21

John Lennon Gelmiş geçmiş en iyi müzik grubu ünvanının sahibi The Beatles’ın kurucularından olan John Lennon, son yemeğinde biftekli sandviç tercih etmiş.

14/21

Marilyn Monroe Ailemizin büyük fertlerinin hayallerini ve duvarlarını süsleyen Marilyn Monroe hayata gözünü kapamadan önce mantar ve köfte yemiş.

15/21

Prenses Diana Tarihin en bilinen ve sansasyonel prensesi olarak görülen Diana, 31 Ağustos 1997’de dünyanın pek çok noktasından sevenlerini yasa boğmuştu. Geçirdiği trafik kazası öncesinde son yemeği ise omlet ve balık olmuş.

16/21

Michael Jackson 6 yaşındayken müzik hayatına giriş yapan Jackson , Pop’un Kralı sıfatının dahi yetersiz kaldığı Michael Jackson'ın son yemek tercihi ızgara tavuk göğsü ve salata olmuş.

17/21

Elvis Presley Rock'n Roll ile müzik dünyasında yepyeni bir sayfa açarak milyonları peşinden sürükleyen Elvis Presley 11 Ocak 1978’de hayata gözlerini yummadan önce kurabiye ve dondurma istemiş.

18/21

James Dean Oynadığı ilk başrol ile Oscar’a aday gösterilen sayılı aktörlerden bir tanesi olan ve karizması ile genç kızların gönlünü fetheden James Dean 24 yaşında ölmeden önce Elvis Presley gibi tatlı tercihinde bulunmuş ve elmalı turta ile süt.

19/21

Brittany Murphy Spun ve Sin City’deki rolleriyle kendisini sevdiren ancak genç yaşta hayatını kaybeden Murphy’nin son tercihi sevdiği bir Tayland yemeği olmuş.

20/21

Ernest Hemingway Amerikan Edebiyatı’nda önemli bir yeri olan ve Kayıp Nesil akımının içinde yerini alan Hemingway, 2 Temmuz 1962 yılında aramızdan ayrılmadan önce son olarak Sezar Salata, biftek ve fırınlanmış patates yemiş.

21/21