Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlüler sandıkta

ÜNLÜLER SANDIKTA Anayasa değişikliğine ilişkin kanun halk oylamasına sunuldu, sanat dünyasının ünlü isimleri tüm işlerini bırakıp sandık başına koştu. Kimi eşiyle oy vermeye giderken, kiminin eşi tatilde kaldı. İşte ünlülerden referandum manzaraları...

1/17

DEMET AKALIN Acarkent’teki TED Koleji’nde oy kullanan Demet Akalın, “Ben yorum yapmayacağım” dedi

2/17

EMRE ALTUĞ Acarkent’teki TED Koleji’nde oy kullanan ünlü şarkıcı, “Bu ülke zamanında çok çekti. Bu yüzden evet de çıksa hayır da çıksa bu sonuçtan iki tarafında memnun olmasını diliyorum. Her şey neticesinde bu ülkenin geleceği. Herkese hayırlı olsun” dedi

3/17

MUSTAFA KOÇ Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim Okulu’nda oy kullanan ünlü işadamı, “Türkiye için iyi olsun” dedi

4/17

LEVENT KIRCA Sabahın ilk saatlerinde oy kullanmaya gelen Kırca görevlilere, “Eksik hayır oyu varsa atayım” diyerek takıldı. Kırca, “Ülkemiz için hayırlı olsun. Çok çektik. 65 yaşında İnsanların dönek olduğunu görüyorum. Bu anayasayı da kaybedersek özgürlüğü de kaybederiz” dedi

5/17

MÜJDAT GEZEN Nurettin Teksan İlköğretim Okulu’nda ünlü sanatçı Müjdat Gezen gelerek oy kullandı. Gazetecilerin referandum ile ilgili görüşü sorulması üzerine “Hayır çıkmasını bekliyorum. Ben öyle istiyorum” yorumu yaptı.

6/17

NURGÜL YEŞİLÇAY Oy vermeye Bebek’teki Tevfik İlköğretim Okulu’na gelen Nurgul Yeşilçay ve Cem Özer çifti yanlarında oğulları Osman Nejat’ı da getirdi. Çift, “Ülkemiz kazansın” şeklinde konuştu.

7/17

TARIK AKAN Referandumda oy kullanan sanatçılardan biri de Tarık Akan’dı. Ünlü aktör Yeşilyurt’da evinin yakınlarındaki bir ilköğretim okulunda oyunu kullandı. Öğle saatlerinde oyunu kullanmak için gelen Akan, “Eğer sonuçlardan evet çıkarsa ülkemiz biter, başkanlık sistemine geçilir. Sesimizi çıkarmaya hakkımız olmaz” diye konuştu.

8/17

ÜMİT - CEM BOYNER Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim Okulu’nda oy kullanan Ümit Boyner, “İki üç gün önceden oyumu hangi yönde kullanacağıma karar vedim. İnşallah Türkiye için doğru sonuç olur. Sonuç ne çıkarsa çıksın vatandaşın iradesinin sandığa yansıması çok önemli. Fakat şu da önemli, Türkiye yeni bir anayasa yapmak zorunda. 1982 anayasası ile vedalaşmak zorundayız. Bunun için ümit ediyorum ki referandum sonucunda yepyeni bir anayasayı hep beraber yapıp bu motivasyonu kaybetmemek gerek” dedi.

9/17

SEZEN AKSU Sezen Aksu, Kanlıca Sedat Simavi İlköğretim Okulu’nda oy kullandı. Aksu oy verdikten sonra, “Her şey geleceğimizin iyi olması için. Hayır da çıksa evet de çıksa insanlar kendileri için en doğru olanı kullandığına eminim. Farklı düşünceler olsa da herkes ülkesini düşünüyor” dedi. Evet oyu kullanacağını açıkladığı için eleştiriler alan Aksu, şunları söyledi: “Tepkiler çok normal. Tartışan bir toplum, konuşan bir toplum istemiyor muyuz? Bunda hiç yadıranacak bir şey görmüyorum. Zaman zaman ağır kaçan şeyler olabiliyor. Ben tepkili biri olmadığım için normal karşılıyorum. Tartışacağız, konuşacağız, inşallah birlikte bir yolunu bulacağız. İnsanların kendi doğrusundan çok çoğunun doğrusu, ülke için doğrudur. Vicdanın sesi doğrudur. Ben buna inanıyorum. O yüzden kimse bireysel olarak kendi doğrusundan emin olup da başka birine bu kadar yüklenmesi de doğru olmaz. Bunun kararını verecek olan ortak vicdandır. Hepsine saygı göstereceğiz” diye konuştu.

10/17

Cem Yılmaz Ünlü şovmen Cem Yılmaz oy kullanırken etrafındakileri gülmekten kırdı geçirdi. Oy vermek için sandık başına giden Cem Yılmaz gülmekten kırdı geçirdi. Mührü elini alan şovmen 'Zenci bir aday olsaydı oyumu ona verirdim' dedi Sandıkları 'Var mısın Yok musun' yarışmasındaki kutulara benzetip mührü açmaya çalışan Cem Yılmaz esprileriyle ortamı neşelendirdi. Seçimle ilgili düşüncelerini anlatan Yılmaz, 'Memleketimizin bir eksiği yok. Her şey 10 numara. Zenci bir aday olsaydı oyumu ona verirdim ama bakındım yok. İçimizden biri Başkan Obama. Bizde de alışkanlık yaptı. Renkli adaylar arıyoruz. Ama Obama kadar renklisine rastlayamadım. Olsaydı ona verecektim' diyerek herkesi güldürdü.

11/17

MEHMET ALİ ERBİL Sandık görevlisi espirisiyle korkuttu Mehmet Ali Erbil, Yeniköy 'deki Orgeneral Emin Alpkaya İlkokulu 'nda kullandı. Eşi Tuğba Erbil ile birlikte oy kullanan Mehmet Ali Erbil, "Demokratik bir seçim olmasını istiyorum. Kime oy verdiğim Allah ile benim aramda" diye konuştu. Yaklaşık yarım saat sıra bekledikten sonra sandık başına gelen Erbil, nüfus cüzdanını sandığın içine atar gibi yapınca sandık başındaki görevliler bir anda korktu. Erbil'in eşi Tuğba Erbil de üniversite yıllarında sandık başında görev yaptığını ve çok zor bir iş olduğunu belirtti. Tuba Erbil ise "Hepimiz için hayırlısı olsun" demekle yetindi.

12/17

TARIK AKAN Pek de hayırlı görünmüyor Tarık Akan oyunu Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nda kullandı. Oyunu CHP'ye verdiğini söyleyen Akan, "Hayırlısı olsun ama pekte hayırlı olacak gibi görünmüyor" dedi.

13/17

ECE GÜRSEL

14/17

CÜNEYT ARKIN

15/17

MAHSUN KIRMIZIGÜL Bayrak kullanacaklarına okul yaptırsınlar "Güneşi Gördüm" filmi ile bir kez daha bütün dikkatleri üzerine çeken Mahsun Kırmızıgül ise oyunu Şişli Lisesi'nde kullandı. İlçe belediye başkanı seçiminde oyunu DSP'den MUstafa Sarıgül'e verdiğini ifade eden Kırmızıgül, "İlçe Başkanlığını söylerim ama Büyükşehir Belediye Başkanı oyumu söylemem. Hayırlısı olsun. Demokrasi kazansın. Ben şunu anlamıyorum. Her tarafa parti bayrakları asılıyor. Bu kadar para niye harcanıyor buna? İnsanlar o bayrakları görünce sanki ona göre mi oyunu kullanıyor? O paralara yazık. O paralarla her parti en az 5 tane okul yaptırır" diye konuştu.

16/17

YEŞİM SALKIM Başkanı zorlu bir süreç bekliyor Yeşim Salkım, sabah saatlerinde İstanbul İstinye Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki 1252 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Salkım, "Demokrasinin en güzel zamanlarından biridir" dediği oy kullanma işlemini bitirirken, "İstanbul Türkiye'nin kalbidir. Onun için kullandığımız bu oylar ve Türk halkının seçeceği özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı'na yeni dönemde başarılar diliyorum. 2010'da İstanbul Kültür Başkenti olacak. Bunun çalışmaları çok önceden başladı zaten. Ama hangi aday seçilirse seçilsin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı zorlu bir süreç bekliyor." dedi.

17/17