Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ünlülerden annelik açıklaması

Ünlülere doğuran mı büyüten mi gerçek annedir diye soruldu...Ünlü isimler annelik açıklaması yaptı.

1/15

Kanal D’nin sevilen dizisi “Hayat Şarkısı”nda, Hülya’nın (Burcu Biricik), Kerim’in (Birkan Sokullu) başka kadından olan çocuğu Mehmet’e duyduğu sevgi ve bağlılık milyonları göz yaşına boğdu.

2/15

Biz de o diziden yola çıkarak ünlülere sorduk: Nedir annelik?

3/15

Demet Akalın: Elbette emek veren Elbette ki emek verip büyüten annedir. Anne olan ne olursa olsun evladını geride bırakmaz. Bahçemdeki kediler bile doğumdan sonra yavrularını bırakmıyor.

4/15

Gülben Ergen: Sevgi emektir Sevgi emektir. Dokuz ay karnında taşımak başka, emek verip büyütmek çok başka... Dokunan, koklayan, bağrına basan, besleyen, yıkayan, gözlerinin içine bakan, ona güven verendir anne...

5/15

Ecem Özkaya Üstündağ: En iyisi doğuran büyütsün Bence emek verip büyütendir anne. Ama ideal olan her ikisinin de aynı kişi olmasıdır tabii ki.

6/15

Bennu Yıldırımlar: Sevgi verendir Emek vererek yetiştirendir tabii ki. Sevgi konusunda cömert davranan ve karşılık beklemeyen yürekler gerçek annelerdir.

7/15

Ayşenil Şamlıoğlu: Biyolojik annelikten yana değilim Bu soru üzerine oyunlar yazılmış, filmler yapılmıştır. Her zaman biyolojik anneliğin değil emeğin yanında olmuşumdur. Biyolojik anne olmakla yetinmenin soğukluğu, bencilliği acımasız gelmiştir bana, kimi zaman çaresizlikten olsa bile.

8/15

Şule Zeybek: Anne, yavrusunu büyütendir Babalar, doğduktan hatta “baba” dedikten sonra, anneler ise içlerindeyken bağlanmaya başlıyorlar çocuklarına. Yani doğduğunda anne zaten kalben bağlıdır ona. Ama asıl bağlılık ve hatta bağımlılık bundan sonra başlar. Verilen her emekte...Ateşliyken başında tutulan her nöbette, yemediği sebzenin üzüntüsünde, onun için duyulan her korku, evham ve edilen her duadır anne-çocuk bağını kuvvetlendiren. O yüzden anne kesinlikle açık ara bakandır, emek verendir, kalbi çarpa çarpa yavrusunu büyütendir.

9/15

Ömür Gedik: Her şeyin başı emek Her şeyin başı emek... Elbette emek verip büyüten annedir. Çünkü sevgi emektir.

10/15

Derya Baykal: Bu tamamen vicdanla ilgili Yetiştiren, büyüten, birlikte hayatı göğüsleyen anne de en az biyolojik anne kadar önemlidir. Her ikisi de çok değerli benim için.

11/15

Bir çiçeğe bakıp büyüttüğünüz zaman bile onun yaprağı zarar görse üzülüyorsunuz. Buna karşın kendi doğurduğu çocuğuna çok kötü davranan kadınlara şahit oluyoruz.

12/15

İşte burada olay insan olmaktan, hayata nasıl baktığımızdan geçiyor. Bu aslında insanın vicdanıyla da ilgili...

13/15

İster biyolojik anne olsun, isterse onu alıp büyütmüş olsun, fark eden hiçbir şey yok.

14/15

Bunu zaten çocuk da büyüdüğü zaman çok iyi anlayacaktır. Bence bakan büyüten de en az biyolojik anne kadar annedir.

15/15