Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Washington’da Türk Festivali

ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen geleneksel Türk Festivali büyük ilgi gördü.

1/8

DC Türk-Amerikan Derneği (ATA-DC) tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Türk Festivali, Washington’ın merkezindeki Beyaz Saray’ın iki sokak ötesindeki Freedom Plaza’da yapıldı.

2/8

Washington City Paper gazetesi okurları tarafından üç yıldır "Washington’ın en iyi festivali" seçilen etkinliğe, bu yıl da çok sayıda Amerikalı ve Türk yoğun ilgi gösterdi.

3/8

Washington’ın gelenekselleşen festivallerinden biri haline gelen ücretsiz etkinlikte, binlerce kent sakini, Türk mutfağının geleneksel yemeklerinin sunulduğu stantların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Türk kahvesini tadan ve fal baktıran vatandaşlar, takı, çömlek, el dokuması gibi Türk el sanatının çeşitli örneklerinden satın aldı, sahne performanslarını izledi.

4/8

GENÇLERDEN "KOLBASTI" ŞOVU Türk müziği ve halk oyunlarının beğeniyle izlendiği festivalde, gençlerin sergilediği "kolbastı" oyunu, hem Amerikalıların hem de festivale gelen Türklerin yoğun ilgisini çekti. Festivalde Amerikalıların geleneksel Türk giysileriyle de fotoğraf çektirdiği görüldü.

5/8

Festivalde ayrıca Balkanlar, Orta Asya ve Ortadoğu’nun kültürel izlerinden örnekler sergilendi.

6/8

7/8