Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yasaklı 23 ünlü isim

Bazı ünlülerin bazı ülkelere girmesi yasaklandı.İşte o yasaklı ünlüler...

1/30

Lady Gaga - Endonezya ve Malezya Lady Gaga genelde cesur sahne performanslarıyla bilinen bir şarkıcı. Bu yüzden Endonezya hükümeti şarkıcı için yasak koymuş. Malezya'daki yasak ise şarkıcının bazı şarkılarının sözleri yüzünden.

2/30

Brad Pitt - Çin “Tibet’te Yedi Yıl” isimli filmde aldığı rol yüzünden Brad Pitt’in Çin’e girişi ömür boyu yasaklandı. Çin’in Tibet’teki baskıcı yönetimini anlatan filmin, Çinli siyasetçileri hayal kırıklığına uğrattığı biliniyor.

3/30

The Beatles - Filipinler The Beatles üyelerinin Filipinler'den yasaklanması ise ülkeye konser için gittikleri sırada sergiledikleri tutum yüzünden. Ülke başkanı ve karısı, verdikleri kahvaltı resepsiyonunda performans sergilemeleri için The Beatles üyelerini davet ettiler.

4/30

Grup üyeleri ise bu tarz istekleri kim olursa olsun kabul etmedikleri için daveti kibarca reddettiler. Bir anda ülke gündemi olan olay sonrası halk ayaklandı ve grup üyelerinin bu olaylar sonrası bir daha ülkeye girişleri yasaklandı.

5/30

Beyonce - Malezya Beyonce'nin Malezya'ya girişinin yasaklanma sebebi ülkede bulunan diyanet işlerinin, şarkıcının sahne şovlarını halk için aşırı müstehcen bulmasından kaynaklı.

6/30

Martin Scorsese - Çin Tibet sebebiyle yasaklanan bir isim de Martin Scorsese. Tibet'in 14. Dalai Lama'sının hayatını "Kundun" filmiyle sinemaya aktaran ünlü yönetmenin bu film sonrası Çin'e girişi yasaklandı.

7/30

Hayden Panettiere - Japonya Hayden Panettiere'in Japonya'ya girmesi yasak çünkü deniz yaşamının korunması yolunda yaptığı eylemler ile bu konudaki en büyük savunucuların başında geliyor.

8/30

Ülkede bulunduğu sırada bir yunus avına müdahale edip protestolarda bulunan oyuncu sınır dışı edilerek bir daha ülkeye girmesi yasaklandı.

9/30

Snoop Dogg - Norveç Snoop Dogg'un Norveç'e girişinin yasak olmasının sebebi havaalanında marijuana ile yakalanmasından kaynaklı.

10/30

Akon - Sri Lanka Akon'un Sri Lanka hükümeti tarafından yasaklanmasının arkasındaki sebep ise ünlü şarkıcının bir klibinde Buda heykelinin önünde bikinili kızlarla dans etmesi.

11/30

Paris Hilton - Japonya Paris Hilton'un yasağı ise The Rolling Stones üyeleri gibi aynı sebepten: Uyuşturucu.

12/30

Lily Allen - ABD İngiliz şarkıcı Lily Allen'ın ABD'ye girişi bu ülkede bir fotoğrafçıya tokat attığı için yasak.

13/30

Yusuf İslam - ABD Yusuf İslam ya da eski adıyla Cat Stevens'ın ABD'ye girişi 2008 yılına kadar yasaktı. Nedeni de adının Amerikan güvenlik birimlerinin 'izleme listesinde' yer almasıydı.

14/30

Björk - Çin Björk de Tibet'e verdiği destek yüzünden Çin'e girişi yasaklanan ünlülerden.

15/30

50 Cent - Kanada 50 Cent, şiddet propagandası yaptığı ve hayli kabarık bir suç geçmişine sahip olması gerekçesiyle Kanada'ya girişi yasak.

16/30

Miley Cyrus - Çin Miley Cyrus'un Çin'e girişinin yasaklanması ise bambaşka bir sebepten. Arkadaşlarıyla birlikte yanlarındaki Çinli ile dalga geçermişcesine gözlerini çekerek verdikleri poz sonrası birçok insan tarafından tepki gördü ve Çin tarafından ülkeye girişi yasaklandı.

17/30

Cyrus, bu yüzden bir dönem ırkçı suçlamalarıyla da karşılaştı.

18/30

Sacha Baron Cohen - Kazakistan Sacha Baron Cohen'in Borat filmini izleyenler neden Kazakistan'a girmesi yasak olduğunu çok net anlayacaktır.

19/30

Çünkü şakayla karışık da olsa bir halkı ve bir kültürünü yanlış bir şekilde komediye alet ederek dünyanın gözü önünde dalga geçmiştir.

20/30

Russell Brand - Japonya Russell Brand turnede olan karısı Katy Perry'i görme maksadıyla gittiği Japonya'da yetkililer tarafından ülkeye girişi engellendi.

21/30

Nedeni de suçlarla dolu sabıka kaydı. Yine aynı nedenden dolayı Kanada'da yetkililer tarafından geri çevrildi. Tabii o sırada havaalanında bekleyen Kanadalı hayranları da hayal kırıklığına uğradı.

22/30

Alec Baldwin - Filipinler Alec Baldwin'in Filipinler'e girişinin yasaklanması ise bir programda, mektup yoluyla tanıştıkları adamlar ile evlenmek için ABD'ye gelen Filipinli kadınlarla ilgili yaptığı şaka yüzünden.

23/30

The Rolling Stones - Japonya The Rolling Stones üyelerinin Japonya'ya girişleri ise uyuşturucu alışkanlıkları yüzünden yasaklandı.

24/30

Lindsay Lohan - Hindistan Lindsay Lohan'ın Hindistan'a girişi yasak çünkü Lohan, turist vizesiyle girerek ülkedeki çocuk ve kadın ticaretini bir televizyon için belgesel haline getirdi. Yetkililer, Lohan'ın turist vizesiyle ülkeye girip yasak olduğu halde çalıştığını belirterek ülkeye bir daha girişini yasakladı.

25/30

Harrison Ford - Çin Harrison Ford'un Çin'e girişini yasaklanması da Tibet'i desteklediğinden dolayı.

26/30

Jay Z - Çin Jay Z'nin Çin'e girmesi, şarkılarındaki edepsiz sözler nedeniyle hükümet tarafından yasaklandı.

27/30

Chris Brown - İngiltere 2011 yılında Michael Jackson'a saygı kapsamında İngiltere'de düzenlenen şovda sahne alacak Chris Brown'nın ülkeye girişine izin verilmedi. Nedeni ise birçok habere konu olan eski sevgilisi Rihanna'ya karşı uyguladığı şiddet.

28/30

Martha Stewart - İngiltere Martha Stewart, şirket hisselerinin satışı konusunda içeriden bilgi sızdırmak ve yalan beyanda bulunmaktan dolayı 5 ay hapis yatmıştı.

29/30

Stewart’a, bu sabıka kaydından dolayı İngiltere'ye giriş izni verilmiyor.

30/30