Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yaza uygun renkli yemek masaları

Yemek odanıza renk katmak için farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Yemek odasının duvarlarını farklı renklerde boyamaktan, renkli aksesuarlar kullanmaya kadar büyük-küçük birçok şekilde renkli odalar hazırlayabilirsiniz.

1/18

Perdeler, sandalye döşemeleri, halılar odaya renk katabileceğiniz diğer unsurlardır. Odanın zemin renklerini canlı renklerden seçiyorsanız mobilyalarınızın renklerini sade renklerden seçmeniz daha doğru olacaktır.

2/18

Odanın her mobilya ve eşyasında renk kullanmaktan kaçının. Çok fazla rengi bir arada kullanmak riskli olabilir. Örneğin sandalye ve perdelerinizi renkli ve desenli kumaşlardan seçerseniz, mobilya ve halılarınızı daha sade renk ve desenlerde seçmelisiniz.

3/18

Yemek odanızda çok renkli kumaşlar ve desenler seçtiyseniz cam yemek masası ahşap bir yemek masasına nazaran çok daha şık duracaktır. Cam sade ve ışığı geçirgenliğiyle odanıza dinginlik katacaktır.

4/18

Odanızda renk bütünlüğünü duvara asacağınız büyük boy tablolarla sağlayabilirsiniz.Tüm bir duvarı renkli boyamak yerine dekorasyonunuza uygun renkerde tablolar seçmek çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

5/18

Yemek odanızın renklerini daha belirgin hale getirmek için zemin döşemelerini veya halı seçimini koyu renklerde yapabilirsiniz. Koyu bir zemin üzerinde parlak renkler çok daha vurucu olarak ortaya çıkacaktır.

6/18

Yemek odanızda rengi büyük uğraşlar yerine küçük dokunuşlar ve az bir bütçe ile de sağlayabilirsiniz. Sandalyelerinizin minderlerini renkli kumaşlardan seçerek, duvarda tablolar ve bazı tamamlayıcı aksesuarlar kullanarak da yemek odanıza renk katabilirsiniz.

7/18

Her ne kadar daha açık renkli modelleri kullanmanız faydanıza olacak olsa da eğer biraz da renk katmak istiyorsanız salon takımınızla uyumlu olan renklerde minderleri bulunan sandalyeler kullanarak da bu alanı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

8/18

Yemek masanızı çiçekler ile süsleye bilirsiniz.

9/18

Çocuklarınıza yemek yemesinin nedeni en keyifli bir yönü de renkli sandalyeler olabilir...

10/18

Mavi ve beyazın en güzel uyumu...

11/18

Sade ve şık sevenler için yuvarlak yemek masası...

12/18

Klasikciler için eskitme masa ve sandalyeler...

13/18

Gençler için tasarlanmış spor bir yemek masası...

14/18

Yine beyaz tutkunları için çok sade ve çok şık yemek masası...

15/18

Turkvaz ve beyazın mükemmel uyumu...

16/18

Ahşap ve beyazın uyumu..

17/18

Yaz geldi, yemeğinizi bahçede veya terasta yemek isterseniz mükemmel bir ahşap masa ve üstüne taze çiçekler koyabilirsiniz...

18/18