Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yeni stil ikonu Rita Ora

O Jay-Z’nin son keşfi, yeni pop idolü. Geçen hafta dağıtılan MTV Müzik Ödülleri’nde de 120 bin TL’lik pırlantalı tırnaklarıyla göz kamaştırdı.

1/17

Zaten 10 parmağında 10 marifet var: Hem pop yıldızı hem tasarımcı. 7 Eylül’de konser için İstanbul’a geliyor, 10 Eylül’de de hazırladığı koleksiyon satışa çıkıyor.

2/17

Yugoslavya’da doğup Londra’da büyümüşsünüz... Kendinizi nereye ait hissediyorsunuz? -Yugoslavya’ya daha yakın hissediyorum. Vakit buldukça gitmeye çalışıyorum.

3/17

‘Shine Ya Light’ adlı şarkımın klibini orada çektim. Doğduğum ülkeye hâlâ çok güçlü bir bağla bağlıyım.

4/17

Nefis şarkı söylüyorsunuz, söz yazıyorsunuz ve oyunculuk yapıyorsunuz. Bu kadar yaratıcı olacağınızın ilk sinyallerini ne zaman verdiniz? -Çocukken belliydi.

5/17

15 yaşında kendimi bu yola adamak için okulu bırakıp ayakkabıcıda çalışmaya başladım. Çünkü kendi ayaklarım üzerinde durmam ve para kazanmam gerekiyo

6/17

Müzik eğitimi mi aldınız? -Tiyatro okuluna gittim. Büyüdüğüm ortam herkesi kabul eden bir ortamdı. Dil, din, ırk, cinsel tercih ayırt etmeden herkesi kabul eden bir ortam... Böyle olduğu için herkes kendi olabiliyordu. Okuldan öğrendiğim en önemli şey bu. Kimsenin ne düşündüğünü önemsemeden ne olduğumu kabul ediyorum ve bununla gurur duyuyorum.

7/17

22 yaşında çıkardığınız ilk single İngiltere’de bir numaraya yerleşti. Bu kadar erken şöhret olmanızın ne kadarı şans, ne kadarı yetenek? -Jay-Z’yle tanışmam büyük bir şanstı. Hem patronum hem de arkadaşım olarak bana çok şey öğretti. En çok da kariyerimde sabırlı olmam gerektiğini...

8/17

Dedeniz de yönetmenmiş ve isminizi o koymuş... Kendinizi Rita Hayworth’a benzetir misiniz? - Dedem Rita Hayworth’a hayran olduğu için ismimi Rita koymuş. Büyüleyici ve cazibeli kadınları çok beğeniyorum. Marilyn Monroe, Rita Hayworth, Audrey Hepburn gibi kadınlara hayranım.

9/17

Modayı takip ediyor musunuz? -Hayatı gözlemlemeyi seviyorum. Stilistimle beraber çalışıyoruz ama asıl ilhamımı hayatın kendisinden alıyorum. İnsanlar ve farklılıklar bana ilham veriyor.

10/17

Kendi imajınızı nasıl yarattınız? -Stilimi spontan olarak tanımlayabilirim. Hiçbir zaman plan yapmıyorum. O gün ne hissedersem onu giymeyi seviyorum. Sadece designer kıyafetleri giymiyorum, beklenmedik olmayı seviyorum. Bence böylesi daha cool.

11/17

Giydiklerinize kendiniz mi yoksa bir ekip mi karar veriyor? -Stilistim benim en yakın arkadaşlarımdan biri. Beraber büyüdük. Her zaman yeni fikirler üretiyoruz ama spontan olmayı ve o günkü ruh halime uygun giyinmeyi seviyorum

12/17

En çok ne giyersiniz? -Rahat ve tarzımı yansıtan kıyafetler giymeyi seviyorum. Eşofmanlar, rahat tulumlar tercih ediyorum. Şaşalı kıyafetleri de seviyorum. Onlar kadınları güçlü ve mutlu hissettiriyor

13/17

En sevdiğiniz aksesuar? -Annemin bana 18 yaşında vermiş olduğu gümüş yüzüğü hiç çıkarmıyorum. Aynısından kız kardeşimde de var.

14/17

Çok yakında İstanbul’a geliyorsunuz. Buradaki sevenlerinize nasıl bir mesaj vermek istersiniz? -7 Eylül’de GNC Fest kapsamında onlarla bulaşacağım.

15/17

Yeni koleksiyonlarım 10 Eylül’den itibaren adidas mağazalarında satışa sunuluyor. Beni dinleyin, beni giyin.

16/17

5 farklı kapsül koleksiyon tasarladım Bu koleksiyonu özel kılan şey her bir parçaya kendi hayatımdan dokunuşlar katmış olmam. Bu koleksiyondaki tüm parçalar kariyerim, müziğim ve hayatımdan izleri taşıyor. Koleksiyonun içinde 5 tane kapsül koleksiyon var.

17/17