Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yoksulluğun en açık yüzü Hindistan

1,1 milyar nüfusuyla Çin’den sonra dünyanın en kalabalık ülkesi olan Hindistan'da yoksulluğun inanılmaz hali yaşanıyor...

1/17

Çin’den sonra dünyanın en kalabalık ülkesi olan Hindistan aynı zamanda en zenginlerle en yoksulları bir arada barındıran egzotik bir ülke...

2/17

İtalyan fotoğrafçı Roberto Pazzi, 3 haftalık Asya seyahatinde, bu dev ülkenin en yoksul kentlerini Ganj nehri boyunca dolaşarak görüntüledi.

3/17

Sokakları yoksullar, dilenciler, yılan oynatanlar, seyyar satıcılarla dolu Hindistan kentlerinde ‘Parya’ olarak adlandırılan kast sisteminin en altındaki milyonlarca insan Budist inanışın gereği olarak bir sonraki hayatlarında varlıklı ve zengin olarak dünyaya geleceklerine inanıp, bu yoksulluktan mutluluk çıkartıyorlar.

4/17

Günde 33 peni (1 lira 20 kuruş) ile yaşamlarını sürdüren Hindistan’ın en fakirlerinin sayısı Dünya Bankası’nın son raporuna göre, 179,6 milyon kişi.

5/17

Hindistan ya da resmî adıyla Hindistan Cumhuriyeti Güney Asya'da bulunan bir ülkedir.

6/17

Dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanı ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkedir ve dünyanın en büyük demokrasisidir.

7/17

Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Umman Denizi ve doğusunda Bengal Körfezi'nin bulunmasıyla birlikte Hindistan'ın deniz kıyısı 7.517 kilometre uzunluktadır.

8/17

Batısında Pakistan, kuzeydoğusunda Çin Halk Cumhuriyeti, Nepal ve Bhutan ve doğusunda Bangladeş ve Myanmar ülkeleri ile sınır paylaşmaktadır. Ayrıca Sri Lanka, Maldivler ve Endonezya'ya çok yakındır.

9/17

İndus Vadisi Uygarlığı, tarihi ticaret yolları ve büyük imparatorlukların yer aldığı bölge olan Hint Yarımadası, uzun tarihin çoğu boyunca ticari ve kültürel zenginliği için biliniyordu. Hindistan, dünyanın en önemli dört dininden olan Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizmin doğum yeridir.

10/17

Ayrıca, Zerdüştçülük, Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam dinleri M.S. birinci yüzyıldan itibaren ülkeye gelerek bölgenin çeşitli kültürünü şekillendirdi.

11/17

Hindistan, 28 tane eyalet ve birlik bölgesinden oluşan ve parlamenter demokrasi olan bir cumhuriyettir. Borsa sayılarına göre dünyanın en büyük on ikinci ekonomisine ve dünyanın en büyük dördüncü satın alma gücü paritesine sahiptir.

12/17

1991'den beri uygulanan ekonomik inkılapları nedeniyle dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birisidir. Buna rağmen yoksulluk ve kötü beslenme oranları hâlâ çok yüksek, okuryazarlık ise çok düşüktür.

13/17

Çin ile birlikte dünya gezegeninde nüfusu 1 milyar sınırının üstündeki iki ülkeden birisi olarak önemli bir yere sahip olan Hindistan, daha yüksek olan nüfus artış hızı sebebiyle yakın bir gelecekte dünyanın en kalabalık ülkesi olacaktır.

14/17

Hindistan din zenginliği ile birlikte bir kültür zenginliğine de sahiptir.

15/17

Değişik dallarda kendi biçemine sahiptir. Bunlardan bazıları:Hint sineması,Hint mutfağı,Hint müziği,Hint dansı

16/17

Yoksulluğun en açık yüzü Hindistan...

17/17