Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

YouTube'a yükledikleri videolarla milyoner oldular

Video paylaşım sitesi YouTube'a yükledikleri videolar sayesinde milyonlarca dolar kazanan YouTube ünlüleri.

1/9

10. Epic Rap Battles Toplam kazanç: 5.7 milyon dolar -- Peter Shukoff ve Lloyd Ahlquist, Adolf Hitler ve Star Wars'un kötü adamı Darth Vader'a 'rap düellosu' yaptırdıkları videolarıyla bir anda şöhrete kavuştu.

2/9

9. UberHaxorNova Toplam kazanç: 7,7 milyon dolar -- James 'Nova' Wilson, YouTube'da video oyunlarıyla ilgili paylaştığı ipuçlarıyla üne kavuştu.

3/9

8. CaptainSparklez Toplam kazanç: 8,4 milyon dolar -- Video oyunu oynama hobisini kariyer haline getiren CaptainSparklez, YouTube'a ilk videosunu 2013'te yüklemesine rağmen büyük şöhret yakaladı. CaptainSparklez, video oyunlarında bölümleri geçemeyenlere yönelik tavsiyeler sunuyor.

4/9

7. JennaMarbles Toplam kazanç: 9,1 milyon dolar -- "İnsanları güzel göründüğünüze nasıl inandırırısınız" adlı ilk videosuyla bir anda ünlenen Jenna N. Mourey, zaman zaman diğer YouTube ünlülerinin videolarına da konuk oluyor.

5/9

6. TobyGames Toplam kazanç: 10,5 milyon dolar -- Komedyen Toby ‘Games’ Turner, hazırladığı eğlenceli videolar ve video oyunlarına yaptığı yorumlarla tanınıyor.

6/9

5. RealAnnoyingOrange Toplam kazanç: 13,3 milyon dolar -- Dane Boedigheimer'ın bir portakalın üzerine kendi suratını montajlamasıyla ortaya çıkan karakter, çevresindeki diğer yiyecekleri sinir ettiği videosuyla şöhreti yakaladı.

7/9

4. BlueXephos Toplam kazanç: 16,1 milyon dolar -- Lewis Brindley ve Simon Lane tarafından kurulan kanal, oyunseverleri bir araya getirerek oyunlarla ilgili görüş ve ipuçlarını paylaşmalarını sağlıyor.

8/9

1. Pewdiepie Toplam kazanç: 21 milyon dolar -- İsveçli Felix Arvid Ulf Kjellberg, 'Pewdiepie' takma adıyla yüklediği videolarında bilgisayar oyunlarıyla ilgili ipuçları ve yorumlarını paylaşıyor.

9/9