Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yunanistan'da öğrencilerin üniversite protestosu

Yunanistan'da öğrenciler üniversitelerde yapılan reformları protesto etti, protestoya polislerin müdahalesi sert oldu.

1/15

2/15

Yunanistan'ın başkenti Atina'da öğrenciler, üniversitelerde yapılan bazı düzenlemeleri protesto etti. Başkent Atina'nın merkezinde toplanan göstericiler hükümet binasının önünde eylem gerçekleştirdi.

3/15

4/15

Toplandıkları alandan parlamento binasına yürüyüş gerçekleştiren göstericilerin önünü polisler çevirdi. Gruba dağılması yönünde çağrıda bulunan polisler aksi taktirde müdahale edeceklerini belirtti. Uyarıyı dinlemeyen göstericiler polis koridorunu aşıp parlamentoya girmeye çalışınca sert müdahaleler geldi.

5/15

6/15

Polisler önce göstericilerin üzerine yakın mesafeden biber gazı sıktı, eylemcilerin de cevabı gecikmedi. Ellerindeki sopa ve bayraklarla polislerin üzerine saldıran göstericiler ile güvenlik görevlileri arasında kavga çıktı. Polis biber gazıyla beraber coplarla göstericilere karşılık verdi.

7/15

8/15

Çıkan olaylarda öğrenci göstericilerin bir kısmı yaralanırken çok sayıda göstericinin de yaralandığı açıklandı. Öğrenciler üniversitede yapılan reformların yanlış olduğu düşüncesiyle eylemler gerçekleştiriyor.

9/15

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15