Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yurdum insanı güldürüyor - 2

BU İŞTE BİR YANLIŞLIK VAR AMMA!.. Rizeli İhsan Bey, alabalık çiftliği için sondajla su çıkarmak istedi. Ancak su çıkarmak için elektrik üretmeliydi. Şöyle bir yol buldu. Elektrikli motor kullanarak elektrik üretmeye çalışıyor

2/60

BENZİN İSTASYONU KURMUŞ! Eskişehir Sivrihisar'a bağlı Sığırcık Köyü'nde evinin bahçesine akaryakıt tankeri koyup benzin satan bir kişi gözaltına alındı.

3/60

ADINI KİMSE BİLMEZ, LAKABINI HERKES Adana Kozan'da uzun yıllar kamyon şoförlüğü yapan Mehmet Aksoy'un mezar taşı görenlere, "Yiğit namıyla anılır" sözünü hatırlatıyor.

4/60

SİRKTEN KAÇMAMIŞLAR! Havaların ısınmayısıyla, karayollarındaki akrobatların sayısı da arttı. Kazalara davetiye çıkaran gençler, ne yazık ki tehlikenin farkında değiller...

5/60

SOPALI TRAFİK EKİPLERİ İnekler yola fırlayınca trafik polisleri de düdüğü bırakıp sopalara sarıldı...

6/60

7/60

MERDİVENİ YÜRÜTMEDİLER! Batman'daki bir alışveriş merkezi açılışı, içindeki yürüyen merdiven yüzünden izdihama neden oldu. Hayatlarında ilk kez yürüyen merdiven gören halk, hep birlikte hücum edince, merdivenler kısa sürede arızalandı. Açılış, arıza ve izdiham nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi!

8/60

Antalya'da cezaevi inşaatında çalışan ve altı aydır para alamayan işçiler, inşaata fotoğrafta gördüğünüz tabelayı astı...

9/60

MANZARA KEYFİ PAHALIYA PATLADI! Recep Doğanay, Turgutreis'te manzara seyrederken yeni aldığı otomobille denize uçtu. Arkası denize dönük şekilde parkedilen otomobil, el freni çekilmediği için denize doğru kaymaya başladı. Bu sırada heyecana kapılıp otomobili çalıştıran Doğanay, birinci vites yerine geri vitese takıp gaza basınca denize düştü.

10/60

BU TİK TAK HORON TEPTİRTİR Trabzon Belediyesi tarafından, ketin en işlek yerlerinden olan Pazarkapı Mahallesine, 8.2 metre boyunda kemençe figürlü saat kulesi yaptırıldı.

11/60

YANLIŞ ANLAMANIN BÖYLESİ! Rizeli Hasan Bayram'a ait binanın 6. katının kaçak olduğunu tespit eden belediye görevlileri, inşaatı mühürleyip yıkım için bir ay süre vermişler. Süre sonunda kontrol için binaya gelen ekipler gördüklerine inanamamışlar. Çünkü Hasan Bayram, 6. katı yıkmadığı gibi, üstüne bir kat daha çıkmış!

12/60

Trabzon'dan bir görüntü

13/60

ÖNCE BÜYÜKLER... Şanlıurfa Siverek'e bağlı Karabahçe Köyü'nde çocuklar büyük mutluluk yaşıyor. Köye yaptırılan parka çocuklar dışında sevinenler de yok değil!

14/60

PARKI ÇOK SEVDİLER Şanlıurfa Siverek'e bağlı Karabahçe Köyü'nde çocuklar büyük mutluluk yaşıyor. Yaptırılan park, ilk kez park gören çocukların oldukça ilgisini çekti. Mutlulukları görülmeye değerdi.

15/60

ORİJİNAL KAPI! Trabzon akçaabat'ta bulunan bu evin kapısı görenleri şaşkına çeviriyor. Evin dış kapısını çalanlar, bir süre sonra yan duvar olmadığını ve buradan rahatlıkla geçilebildiğini görünce, durumu idrak etmekte zorlanıyor. Tatilde olan ev sahibinin düşüncesini komşuları açıklıyor: O açık alana arabasını park ediyor

16/60

FOTOMONTAJ DEĞİL GERÇEK Giresun’un Tirebolu ilçesindeki 3 köy halkı, ulaşımlarını 42 yıldır Harşit Çayı üzerindeki asma köprüden sağlıyor. İnsanlar ve hayvanların geçmesi için yapılan köprüyü, otomobil, minibüs ve kamyonetler kullanıyor!

17/60

DALLARI BASTI BUZ! Erzurum'da etkili olan soğuk hava nedeniyle, bir çok meyve ağacında çiçek yerine buz sarkıtları oluştu.

18/60

ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLDÜ Şanlıurfa'da etkili olan yağış, bin anda kenti gölete çevirdi. Ancak vatandaşımız belediyelerin çözemediği alt yapı sorununu çoktan çözmüştü!

19/60

NASRETTİN HOCA FIKRASI GERÇEK OLDU Şanlıurfa’da kapıcılık yaptığı apartmanın avlusundaki ağaçları budayan Abdullah Esmer, bindiği dalı kesince düşerek başından ve bacağından yaralandı. 6 metre yükseklikten yere çakılan Esmer'e geçmiş olsun diyoruz...

20/60

EVİMİZİN DİREĞİ! Adana'nın yoğun göç alan Ali Dede mahallesindeki binanın sahibi, yanında duran elektrik direğini 'kesmeye kıyamayınca(!)' ortaya bu manzara çıktı.

21/60

REKORA DUVAR FEDA! Dünyanın en büyük çift düğümlü halısı Kayseri'nin Tomarza İlçesi'ne bağlı Alaybeyli Köyü'nde dokundu. 102 metrekarelik halı atölyeden duvar yıkılarak çıkarıldı.

22/60

GERÇEK 10 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI Edirne'de 10 yıl önce başına isabet eden kurşundan habersiz yaşayan 24 yaşındaki Müslüm Mermi, şiddetli baş ağrısı ve agrasif tavırları nedeniyle gittiği hastanede gerçeği öğrendi. Gencin kafatasındaki kurşun, başarılı bir operasyonla çıkarıldı

23/60

TÜM EKSİKLERİNİ TAMAMLAMIŞLAR! Bursa'da çaldıkları eşyalarla evlerini döşedikleri iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı. Zanlıların kiraladıkları evde yapılan aramada çok sayıda altın ve saat gibi takıların yanı sıra elektronik eşyalar, süs eşyaları ve bir adet muhabbet kuşu da ele geçirildi.

24/60

KUZU KUZU ANLAŞIYORLAR

25/60

TARLADA İLGİNÇ SOYGUN Konya'da çiftçilik yapan Süleyman Pınarcı, tarlasında 3 kişi tarafından ilginç bir şekilde soyulmuş. Çalışırken yanına gelen hırsızlar, Pınarcı'nın üzerine traş köpüğü sıkmışlar. Temizleme bahanesiyle de içinde 1.300 YTL bulunan cüzdanı alıp kaçmışlar.

26/60

KAR YAĞDI, DÜKKAN SAHİBİ OLDU! Erzurumlu sokak satıcı, kar yağınca kendine mekan yapmış! Erkan Bilen, 40 santimetrelik kar yağınca, kentin işlek bir caddesine 3 kapılı kardan dükkan yaptı.

27/60

MERAKLILARA DUYURULUR! Gaziantep Islahiye'de pide fırınını kapatan Osman Girişken, meraklı sorulardan kurtulmak için kapıya "açıklayıcı" bir yazı astı.

28/60

SIRTINDA KAPIYLA KOŞAN BİRİNİ GÖRDÜYSENİZ, İŞTE BU ONUN HABERİ! Aliağa Belediyesi Konservatuar Müdürlüğünün tuvalet kapısı, yerinden sökülerek çalındı. İşin ilginç tarafı ise olayın sırtında kapıyla koşan birini gören vatandaşlar sayesinde ortaya çıkmasıydı

29/60

30/60

BİR DE KAHVE SÖYLESEYDİN BARİ! Burası Gaziantep-Şanlurfa karayolu... Bir motosikletin arkasında oturan vatandaş, ayağında topuğuna bastığı kunduraları ve bacak bacak üstüne atmış haliyle kahvehanede oturur gibi rahattı. Lütfen siz denemeyin!

31/60

32/60

ŞEMSİYE YOKSA BAGAJ VAR Burası Sakarya... Tam yaz geldi derken bastıran sağanak yağmur hazırlıksız yakaladı. Herkes otomobile doluşunca bu ikisinin payına da bagaj düştü. Konforla ilgili küçük bir sorun olsa da bagaj kapağını şemsiye niyetine kullanmak onlara yetti. Not: Araç hareket ediyor. Lütfen siz denemeyin!

33/60

HIRSIZA AÇIK MEKTUP Kilis'te komşusuna giden kadın, kendini 'Cumaya gittim geleceğim' yazan esnaflar gibi hissetmiş olacak, kapısına 'Evde yokum. Komşuya gezmeye gidiyorum' diye not yazdı. Bu notu, 'Ev boş, rahat rahat takıl' gibi algılayan hırsız eve girdi. 2 bin 500 dolar, 700 YTL ve 5 çeyrek altını alıp gitti.

34/60

35/60

SEFAMIZ OLSUN! Konya Hüyük'e bağlı Kireli Beldesi'nde yaklaşık 1 yıl önce yaptırılan Sefa Köprüsü, kadınlara büyük kolaylık sağladı. Halılarını yıkayıp köprüye asan teyzemiz, Sefa Köprüsü'nün girişinde halılarının kurumasını beklerken sefasını sürüyor!

36/60

TEST DİYE BUNA DENİR! Adapazarı'nda bir mobilya firması, cesaretli ve güç bir gösteriye imza attı. Ürettiği kanepelerin dayanıklılığını test etmek için kanepelerin üzerine bir otomobil 'konduruldu'.

37/60

YAK BİR CİGARA, DOĞRU KINAYA! Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde ilginç bir gelenek uygulanıyor. Damat evi, kız evine kına yakmaya giderken iyi bir horoz alıp, ağzına da sigara tutuşturuyor.

38/60

OKUL YOLUNDA BİR GÜZEL KULÜBE Yürümelerine gönlü razı olmamıştı. Emin Dede, servis için çok uzakta oturan torunları ile 10 öğrenciyi traktörüyle okula götürüp getirmeye karar verdi. Evet, kız çocuklarının okutulması için kampanyaların düzenlendiği ülkemizde, bir dede çıktı, çocukları adını 'Evcilik Köşesi' koyduğu çatının altında topladı. Bu çocuklar okula mutlu gidiyor.

39/60

YOLA ÇIKMAYA HAZIR!

40/60

MÜŞTERİ RAHAT ETSİN, GERİSİ KOLAY Konya Karapınar'da bir oto yıkamacısı, müşterilerini havadar bir yerde ağırlamak için ağacın üzerinde bir yer yapmış. Otomobil sahipleri, araçları yıkanırken merdiven yardımıyla çıktıkları koltukta keyifle çaylarını yudumlayıp, gazetelerini okuyorlar...

41/60

KARIŞ YER YETER! Gümüşhane'de ön camı küçük parçalara ayrılan ancak dağılmayan kamyonetin sürücüsünün önünü görebilmek için bulduğu çözüm görenleri çok şaşırttı.

42/60

MADEM ÇUKUR BOŞA GİTMESİN Adıyaman'da çukurlarla dolu bozuk yolun düzeltilmemesine ilginç bir protesto geldi. Esrarengiz bir yurdum insanı, yolun ortasındaki çukurlara çam fidanı dikti. Araçlar çukura düşmekten kurtuldu ama sulama başladı...

43/60

MUHTEMEL TEZAHÜRAT: TRENDEN SONRA OMUZ OMUZA!.. Karabük'te taraftarlar demiryolunun kenarında bulunan futbol sahasında oynanan amatör maçları rayların üzerinde izliyor. Yaşanan tehlikeye aldırış etmeyen taraftarlar, tren gelirken kenara çekiliyor.

44/60

PAZAR ARABASI - YURDUM İNSANI VERSİYONU..

45/60

YASTIĞI KUŞ TÜYÜNDEN! Bursa İznik'teki bir inşaatta şantiye şefi olarak çalışan İhsan Yükselen, sadık dostuna çocuğu gibi bakıyor. "Kurtbey" isimli 2 yaşındaki köpeğini kanepede yatıran Yükselen, yastığını ve battaniyesini de unutmamış. Kurtbey de sahibinin sözünden dışarı çıkmayarak bu ilgiyi hakediyor demek ki...

46/60

ESKİMO USULÜ BALIK AVI Erzincan'ın Altınbaşak Beldesi’nde balıkçılar buz tutan Karasu Nehri’ni motorlu testere ile delip balık avlıyor.

47/60

48/60

EN GÜZEL KARAKOL! Kapadokya'da jandarma karakolları bile peri bacalarının içinde...

49/60

HİŞŞT MELEMEYİN, UYUYOR! Fotoğraf Bursa'da kurulan hayvan pazarından... İyi uykular diliyoruz...

50/60

YARATICI MİLLETİZ VESSELAM... Samsun polisevi yakınındaki çeşme görenleri şaşırtıyor. Borulardan oluşturulan selam veren robot görünümlü çeşme, Türk insanının yaratıcılığının da bir kanıtı...

51/60

PROMOSYONU DA FİYATI DA AĞIR OLDU Samsun’da kasaplık yapan Orhan Kütür, kendi yetiştirdiği 2 ton 100 kilo ağırlığındaki danayı, kurban pazarına davul- zurna eşliğinde konvoyla götürdü. Promosyon olarak toplam 2 bin YTL değerinde koç, keçi, bulaşık makinesi ve çeyrek altın da veren Kütür, 9 bin YTL'ye sattığı danaya böyle veda etti.

52/60

BİLİMİ PASİNLER'E TANITTI Erzurum Pasinler'de yaşayan motor ustası Sabit Çalışır, 'Doğu Anadolu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bilim ve Teknoloji Geliştirme Merkezi" adını verdiği işyerinde iki buluşunu tanıttı. Karda rahat ulaşımı sağlayan araçlar Erzurum'da çok işe yarayacak gibi...

53/60

KABAK HATIRASI Çanakkale'de bir çiftçinin yetiştirdiği 60 kiloluk bal kabağını Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı satın aldı ve işyerinin önünde sergilemeye başladı. Nazar bonucuğu takılan kabağı görenler hatıra fotoğrafı çektiriyor...

54/60

KAPILARI SÖKMÜŞLER! daha önce çalınan tuvalet musluklarını haber yapmıştık. Bu kez ise hırsızlar olayı iyice abartmışlar. Tuvalet kapılarını da götürmüşler! Erzurum'daki Azizeye Semt Garajı'nın tuvaletlerini kullanmaya imkan kalmamış...

55/60

HERŞEY HİNDİLER İÇİN! Hindileri üşümesin diye çuvala koydu, delikten başlarını çıkardı

56/60

ONUN SICAK YATAĞI DA BURASI... Yurt genelinde havaların soğuması, sokaklarda yaşayan vatandaşlarımızın da kendilerine göre çözümler üretmesine neden oluyor. Kayseri'deki bu vatandaşımız da ısınmanın yolunu, bir fırının önündeki mazgala yatarak bulmuş.

57/60

POŞET ÜZERİNDE KAYAK KEYFİ

58/60

BUZDOLABI ONU ISITIYOR Gaziantep'te iflas edince eşi ve çocukları tarafından terkedilen bisiklet tamircisi Hasan Günok, kalacak yer bulamadığı için iki aydır bir hurdacıda kalıyor. Günok, 2 aydır kapının önündeki buzdolabında yatıyor.

59/60

KARASABAN ÇÖZÜMÜ Riçe Çayeli'nde amatör kulüplerin kullandığı futbol sahasının zemini ilginç bir yöntemle düzeltildi. Silindir bulamayan görevliler, bir kamyonetin arkasına bağladıkları tahta ile görevlerini yerine getirmeye çalıştı.

60/60