Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yurttan sonbahar manzaraları

Bursa- Sonbaharın gelmesiyle birlikte yurt genelinde kartpostallık görüntüler oluştu. Türkiye'nin kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ, sonbaharda sarı ve yeşilin tonlarıyla ayrı bir güzelliğe büründü.

1/23

Ardahan- Çıldır ilçesinde bulunan kış turizminin önemli uğrak noktalarından olan ve kışın buz tutmasıyla meşhur olan Çıldır Gölü'nde de sonbaharda eşsiz bir manzara oluştu.

2/23

Tunceli- Doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan Ovacık ilçesinde, sonbahar renklerine bürünen tabiat, ziyaretçileri adeta büyüledi.

3/23

Düzce- Yayla yolundaki ve köylerdeki ormanlar, sonbaharda ziyaretçilerine güzel manzaralar sunan iller arasında yer alıyor. Ağaçlar sarı, kahverengi ve yeşilin farklı tonlarına büründü.

4/23

Samsun- Karadeniz Bölgesi'nin en yüksek dağlarından olan Samsun'daki Nebiyan Dağı'nda bulunan devasa gürgen ağaçları, gökyüzüne doğru uzayıp giderken renk cümbüşü ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

5/23

Konya- Japonya ile kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla yaptırılan 36 bin metrekarelik Japon Kyoto Parkı da sonbahar mevsiminin renklerine büründü.

6/23

Bingöl- Kent merkezi yönündeki ormanlarda ağaçlarda oluşan renk cümbüşü, doğa ve fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

7/23

Kastamonu- Yüzölçümünün yüzde 70’i ormanlarla kaplı olan bölgede, sonbahar renklerinin hakim olmasıyla güzel görüntüler ortaya çıktı.

8/23

Ankara- Karagöl Tabiat Parkı, hazan mevsiminde adeta renk cümbüşü yaşanan doğasıyla ziyaretçileri kendine çekiyor.

9/23

Erzurum- Konaklı Kayak Merkezi'nin eteklerindeki mesire alanı Tekederesi Göleti ve çevresi, ziyaretçilerine eşsiz manzaralarla sonbaharın güzelliklerini sunuyor.

10/23

Kayseri- Tabiat parkları ve mesire alanlarında sararan yapraklardan oluşan kartpostallık manzaralar, drone ile görüntülendi.

11/23

Bolu- Hazan renklerine bürünen park ve ormanlar, ziyaretçilere görsel şölen eşliğinde yürüyüş yapma imkanı sunuyor.

12/23

Manisa- 1600 rakımlı Demirci ilçesindeki ormanlar da sonbahar renklerine büründü. Havaların soğumaya başlamasıyla ilçenin yüksek kesimleri olan Hışır, Gürgen ve Başalan mevkilerindeki bitki örtüsü, sarı, kırmızı, kahverengi ve yeşilin farklı tonlarıyla kaplandı.

13/23

Malatya- Dünyada en fazla kayısı üretiminin yapıldığı ilde, kayısı ağaçları, sonbaharda oluşan renk cümbüşüyle doğal stüdyoya döndü.

14/23

Sivas

15/23

Nevşehir

16/23

Kars

17/23

Erzincan

18/23

Kocaeli

19/23

Kırşehir

20/23

Ağrı

21/23

Kütahya

22/23

Giresun

23/23