Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Yüzmek için en güzel mekanlar

Yüzme keyfi yaşayabileceğiniz doğal güzellikler içinde en iyi 20 mekan... Ubud Hanging Gardens Hotel, Bali Ubud Hanging Gardens 4 yıldızlı bir oteldir.

1/47

Ubud Hanging Gardens Bali şehir merkezine 20 km mesafededir.

2/47

Melissani Mağarası, Yunanistan Yunanistan’daki gizli cennet Melissani Mağarası, belki de daha önce birçok kez fotoğraflarını gördünüz ama böyle bir mağara olduğuna inanmak bile güç. Saatlerce o denizde yüzmek istediğiniz tahmin edebiliyoruz.

3/47

Melissani Cave olarak bilinen mağaradan harika fotoğraf...

4/47

The Cambrian Hotel, İsviçre Otel, muhteşem bir spa'da dahil olmak üzere, mükemmel donanımlı ve her zaman temiz, küçük odalar biri vardı ama çok keyifli ve rahat ve dağların nefes kesici bir manzara. Tüm personel genç, motive ve her zaman...

5/47

Şeytanın Havuzu, Victoria Şelaleleri, Zambiya Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.

6/47

İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.

7/47

Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.

8/47

Kuzey Amerika'daki Niagara Şelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu 270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir. Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

9/47

Marina Bay Sands, Singapur Bu çarpıcı çağdaş bina kumarhane, otel ve alışveriş ve eğlence seçenekleri bir dizi ev sahipliği

10/47

Büyük otel, mükemmel konumu. Yardımcı personel, odalar yeterli. Bir biraz pahalı ama bir havuz ve görünümü için ölmek. Görmek ve yerel olarak yapmak çok fazla. Bay Göre Bahçeler sırasında bir zorunluluktur..

11/47

Pamukkale, Türkiye Pamukkale, güneybatı Türkiye'deki Denizli ilinde doğal bir mevkidir. Kent kaplıcaları ve akan sulardan kalan karbonat mineralleri teraslarını, travertenleri kapsamaktadır. Türkiye'nin Ege bölgesinde, ılıman bir iklimi olan Menderes Nehri vadisinde bulunur.

12/47

Eski Hierapolis kenti, toplam 2700 metre uzunluğunda, 600 metre genişliğinde ve 160 metre yüksekliğindeki beyaz "kalenin" üzerine inşa edilmişti. Pamukkale, Denizli'nin 20 km uzaktaki merkezindeki vadinin karşı tarafındaki tepelerden görülebilir.

13/47

5-10 km yakınında Laodikya antik kenti bulunur. 5 km ilerisinde ise uluslararası bir termal merkez olan Karahayıt köyü vardır. Pamukkale UNESCO tarafından belirlenen Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır. Travertenler görsel zenginliğin yanı sıra kalp rahatsızlıkları romatizma göz ve deri rahatsızlıklarına iyi gelmektedir

14/47

Pamukkale terasları, kaplıca suyu tarafından çökeltilmiş bir tortullu kayaç olan travertenden oluşur.

15/47

Mavi Göl, Yeni Zelanda Yeni Zelanda'nın Nelson Gölleri Milli Parkı bölgesinde bulunan Mavi Göl(Rotomairewhenua), dünyanın en temiz gölü unvanını elinde bulunduruyor.

16/47

Bilim adamlarının Yeni Zelanda'nın Ulusal Su ve Atmosferik Araştırmalar Enstitüsü ile birlikte 2011 yılında yapmış olduğu araştırmalar Mavi Göl'ün bilinen en temiz göl olduğunu ortaya çıkardı.

17/47

NIWA'nın sonuçlarına göre gölün dibi 80 metreye kadar görülebiliyor.

18/47

Deniz seviyesinden 1.200 metre yükselikte olan bu göl, etrafındaki diğer göllerden de su alıyor.

19/47

Hearst Şatosu, Kaliforniya 1920'lerde amerika'nin en buyuk medya patronu william randolph hearst'ün yaptirdigi san francisco yakınlarında bir şato.

20/47

Domuz Sahili, Bahamalar Exuma ada Bahamalar sahilde bir suda domuz ile yüzmek için hayvan severler buraya akın ediyor...

21/47

Hillier Gölü, Avustralya Batı Avustralya’da bulunan Hillier Gölü, pembe rengiyle görenleri hayran bırakıyor. Okyanustan ince bir kumsal ve yeşillik ile ayrılan Hillier gölü, 600 metre uzunluğa sahip.

22/47

Gölü ilk kez görenler rengin göz yanılması olduğunu düşünse de gölden bir kova su alındığında pembe rengin korunduğunu ve kalıcı olduğunu görebiliyor.

23/47

Uzaklarda parıldayan Hillier Gölü’nün pembe yüzeyi, dikdörtgen bir pasta üzerindeki şekerli kremayı ya da çilekli sütü andırıyor.

24/47

Pembe renkli göl Hillier, Middle Adası’nın gür ormanlarla kaplı kıyılarına gerçekten de beklenmedik bir renk katıyor. Mliddle Adası ise, Batı Avustralya’nın güney sahilleri boyunca uzanan Recherche Takımadalarını oluşturan yüzden fazla küçük adadan biri.

25/47

Bu tuzlu ve sığ göl, yaklaşık 600 m. genişliğinde ve fırtınalarla çalkalanan bu denizlerden çok Hanselve Gretel’in masal dünyasına aitmiş gibi duruyor.

26/47

Okaliptüs ve Cajeput (Mersin ağacı ailesinden Avustralya’ya özgü bir ağaç) ağaçlarından oluşan yemyeşil bir ormanla kuşatılmış olan Hillier Gölü’nün çevresi beyaz tuz kümeleriyle çevrili. Okyanusun derin mavi sularından ise dar bir kumul şeridiyle ayrılıyor.

27/47

Hillier Gölü’nün pembe rengi, tuzlu sularında Dunaliella salma türü bir su yosunu bulmayı uman bir grup bilimci tarafından 1950’li yıllarda incelenmiş.Bu yosun çok tuzlu sularda kırmızı pigment üretiyor ve anakaradaki Esperance Gölü gibi Avustralya’nın diğer pembe renkli göllerine renk katıyor.

28/47

San Alfonso del Mar Resort, Algarrobo, Şili Denize paralel havuzu ile göz kamaştıran en güzel otellerden bir...

29/47

Saklı Sahil, Meksika Meksika açıklarında küçük bir ada topluluğu olan Marieta Adaları'nda bulunan bu gizli kumsal, görenleri büyülüyor.

30/47

Meksika'nın Puerto Vallarta şehrine bağlı Marieta Adaları'nda yer alan bu ilginç kumsal dünyanın en merak edilen turizm merkezlerinden biri.

31/47

Meksika hükümeti tarafından bir zamanlar askeri tatbikatlarda kullanılan adada meydana gelen büyük bir patlamayla açığa çıkan bu gizli kumsal, bir bombanın yaratabileceği en güzel krater. Turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen kumsal, yasalar ile çok dikkatli bir şekilde korunduğu için günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş.

32/47

Katikies Hotel, Oia, Santorini Işığın Göksel netliği daha sonra insan hafızasında üzerine yüce görüntülerin muhteşem bir tuval baskılı içine ne mavi her göz kamaştırıcı beyaz ve her tonunu alıyor bu mekan.

33/47

Oia, Imerovigli ve Firostefani pitoresk Caldera şehirleri mucizevi Santorini Caldera nefes kesen panoramik manzaralarını sunan jant kayalık promontories, yuvalanmış dünyanın en lüks butik otel, arasında, eşsiz Katikies Oteller sahiptir.

34/47

Caño Cristales River, Kolombiya Kolombiyalı bulunan nehir Serrania de la Macarena ili Meta. Nehir genellikle "Beş Renklerin Nehri" veya "Liquid Gökkuşağı" denir, ve hatta nedeniyle çarpıcı renkleri dünyanın en güzel nehir olarak adlandırılır.

35/47

Kasım ayına kadar Temmuz ayının sonunda nehir yatağı değişik, neden son, yeşil, sarı, mavi, siyah, ve özellikle kırmızı renkli Macarenia clavigera

36/47

Hamilton Havuzu, Austin, Teksas Renklerin birbirleriyle uyuştuğu, cennetten bir köşeymiş izleniminin uyandırdığı güzide bir doğa harikası..

37/47

Teksas/Austin’de bulunan Hamilton Havuzu dünyanın en güzel göllerinden biridir. Gölün yüksekliği 15 metre, sanki taş bir kemer ile donatılmış mistik bir şehir görünümünde olan göl güzelliğini küçük bir şelale ile tamamlıyor. 232 dönümlü bir araziyi kapsayan Hamilton Havuz Korunun, toprak çöküntüleri ve binlerce yıl süren yerlatı erozyonlarıyla oluştuğu düşünülüyor.

38/47

Suyunda çeşitli kimyasallar olabileceği düşünüldüğü için sürekli kalite incelemesinden geçen doğal göl koruma altına alınmıştır. Doğal park haline getirilen göl alanı, bu sebeble yıl içinde yüzmelere ve ziyaretlere kapatılabiliyor.

39/47

Tosua Havuzu, Samoa Çevresindeki zengin bitki örtüsü sayesinde yer yer yeşil, sarı, mavi, kırmızı ve siyah renklere bürünen bu nehri görenler, bu nehrin dünyadaki en güzel nehir olduğunu söylüyorlar.

40/47

Tosua Havuzu, Samoa

41/47

LeCrans Hotel, İsviçre Manzara etkileyici, mükemmel bir restoran ve son derecede şık bir manzaraya sahip otel.

42/47

Peri Havuzları, Skye Adası, İskoçya İskoçya’nın Skye Adası üzerinde yer alan kayalık ve şelalerden oluşan Peri Havuzları görülmeye değer manzaralardan birisine sahip.

43/47

Işıltılı ve berrak suları sayesinde adeta büyülenmiş gibi duran bu havuzlarına neden Peri adı verildiğini anlamak çok da zor değil.

44/47

Peri Havuzları Cuillin Dağlarından gelen nehirlerin bir bölümü niteliğinde. Bu sevimli havuzlar yılın her dönemi böyle canlı ve renkli.

45/47

Carezza Gölü, İtalya Carezza Gölü, İtalya'daki Trentio ve Alto Adige dağları arasında bulunur.

46/47

Göl, günün her saatinde ve özellikle de sonbahar mevsiminde sularından yansıyan ışığın yarattığı renkli ve büyülü atmosferiyle ünlüdür.Bu gölün nasıl böyle renkli ve masalsı bir yansıması olduğunu anlatan hikaye eski bir efsaneye dayanır.

47/47