taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.598
Euro
7.2571
Altın
1615.26
Borsa
89448.76
Gram Altın
343.052
Bitcoin
42470.91
fuzulev

Gazeteci Remzi Erkürem yaşamını yitirdi

Duayen gazeteci Remzi Erkürem geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.


Whatsapp ile paylaş

Gazeteci Remzi Erkürem yaşamını yitirdi

Gazeteci Remzi Erkürem yaşamını yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Remzi Erkürem’in ölümüyle ilgili yayınladığı mesajda “Değerli Üyemiz, Basın Şeref Kartı sahibi, Remzi Erkürem’i sevgi ve saygıyla anarken ailesine ve topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

BEYİN KANAMASI SONUCUNDA HAYATINI KAYBETTİ

1923 doğumlu basın şeref kartı sahibi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Remzi Erkürem geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Edremit Körfez Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Hüsammettin Bulut'un yoğun ve titiz bakımına rağmen bugün hayatını kaybetti.

REMZİ ERKÜREM KISACA KİMDİR

1957 yılında Ulus Gazetecilik A.Ş'de gazeteciliğe başlayan Remzi Erkürem, Ulus Gazetesi Müessesesi Müdürlüğü, dönemin CHP Ulusal Basın Evi Müdürlüğünü yaptı ve Yeni İstanbul Gazetesi'nde çalıştı. 1968 yılında Türkiye Gazete Sahipleri Sendikası Genel Sekreterliğine başlayan Erkürem, 22 yıl süreyle genel sekreterliği sürdürdü. Türk Basınına 50 yılı aşkın süreyle verdiği değerli katkılar ve seçkin hizmetler nedeniyle Burhan Felek Basın Hizmet ödülü alan Remzi Erkürem emekliliğinde yerleştiği Altınoluk'ta M.Ö. 7'inci yüzyılda kurulduğu tahmin edilen Antantros Antik Kentinin gün ışığına çıkarılması ve korunması çalışmalarını başlatarak Altınoluk tarihi Antantros Şehrini Kurtarma Koruma ve Yaşatma Derneğini kurdu.

Derneğin kurucu ve onursal başkanıydı. Erkürem'in cenazesi yarın Zincirlikuyu Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Mezarlığında defnedilecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir