taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Gaziantep'te havanlar için düdüklü protesto

Gaziantep’te faaliyet gösteren Canlı Hayatı İyileştirme Derneği (CAHİDE) üyeleri, hayvanlara şiddete "hayır" demek için düdüklü protesto düzenlendi.

18.02.2014 - 14:50..
Whatsapp ile paylaş

Gaziantep'te havanlar için düdüklü protesto

Demokrasi Meydanı’na hayvanlarıyla gelen CAHİDE üyeleri, ellerinde pankartlarla vatandaşı duyarlı olmaya çağırdı. Dernek üyeleri ayrıca düdük çalarak hayvanlara karşı yapılan şiddete tepki gösterdi.

''İNSANLAR TAM BİR CANAVARA DÖNÜŞTÜ''

Yapılan eyleme ilişkin açıklama yapan CAHİDE Derneği Başkanı Dr. Cengiz Bayram, “Dünyadaki kaynakların adaletsiz dağıtılmaları gelişen teknoloji ve insanların her şeye sahip olma isteği insanın psikolojisinde birçok problemler oluşturmuş. Doğduğunda dünyanın en masum, en tatlı, en sevimli canlısı olan insanoğlu daha sonra anlaşılmaz bir biçimde sistemden dolayı tam bir canavara dönmüştür. ''

''ESAS SEBEBİ OLUŞTURAN KOŞULLAR''

''Oluşan bu yaratık artık her şeyi kendisi için elde etmek istemekte, başka hiçbir canlıya yaşama hakkı vermemektedir. Gücü elinde bulunduranlar bu gücünü diğer insanları kendi isteklerine zorlamakta zorlanan bu insanlarda bu karşılaştıkları güçlükleri evlerinde, iş yerlerinde kendilerinden daha güçsüz insanlara yansıtmaktadırlar. Ekonomik nedenlerle başka bir nedenlerle evde baba işyerinden geldiğinde evdeki anneye şiddet uygulamakta anne uygulandığı bu şiddeti daha sonra çocuğuna yansıtmakta çocukta tabii ki daha sonra bu şiddeti tabiatın en masum en güçsüz canlıları olan bu hayvanlara uygulamaktadır. Esas sebebi oluşturan koşullar üzerine gidilmesini istiyoruz” dedi. Açıklama sonrası toplanan grup, sessiz bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir