taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5744
Euro
7.2621
Altın
1621.85
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.902
Bitcoin
42422.12
fuzulev

Gazze'de anemi hastası tutuklu çocuk için gösteri

İsrail'in Ofer Cezaevi'nde tutuklu bulunan anemi hastası 14 yaşındaki Filistinli Halid eş-Şeyh'in serbest bırakılması talebiyle Gazze'de gösteri düzenlendi.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Gazze'de anemi hastası tutuklu çocuk için gösteri

gazze gösteri

"Gazze Ablukasıyla Mücadele İçin Halk Komitesi"nin Gazze'deki Meçhul Asker Anıtı önünde düzenlediği gösteriye katılan grup, Filistinli Halid'in fotoğraflarını taşıyarak, "Halid eş-Şeyh'e özgürlük", "Esirlere özgürlük", "Esirlerimiz başımızın tacı" yazılı pankartlar açtı.

Filistinli milletvekili Cemal el-Hadri, burada yaptığı konuşmada, "İşgal hapishanelerindeki esirlerimize vefa olarak buradan, abluka altındaki Gazze'den sesleniyoruz ve diyoruz ki; özgürlük ve kurtuluş yakındır" ifadesini kullandı.

Halid eş-Şeyh'in 60 gündür İsrail cezaevinde tutulduğunu belirten Hadri, şunları kaydetti:

"Halid, anemi hastası ve devamlı doktor kontrolü gerek. Ailesi gözaltına alındığı günden bu yana kendisiyle görüşemedi. Uluslararası insan hakları kurumlarından, Halid'in serbest bırakılması için İsrail hükumetine baskı yapmasını istiyoruz."

İsrail askerleri, Halid eş-Şeyh'i, Kudüs'ün Beyt Anan beldesi yakınında arkadaşlarıyla oynadığı sırada askerlere taş attığı iddiasıyla 25 Aralık'ta gözaltına almıştı.

Filistin Esirler Bakanlığı'nın verilerine göre, İsrail hapishanelerinde halen 7 bin Filistinli tutuklu bulunuyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir