taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Gemlik Günaydın Sitesi malikleri tapularına kavuştu

Manastır Bölgesi'nde kentsel dönüşüm için yıkılan Günaydın Sitesi arsa malikleri Bursa İdare Mahkemesi'ne açılan davayı kazanarak tapularını aldı.


Whatsapp ile paylaş

Gemlik Günaydın Sitesi malikleri tapularına kavuştu

lkok

1986 yılında yapılan ancak, inşaat sırasında deniz kumu kullanıldığı için yapılan incelemelerde yapısal ömrünü tamamladığı öğrenilen Günaydın Sitesi sakinleri, kentsel dönüşüm yasasından yararlanarak, yeni konutların yapılması için karar almıştı.

KİRAYA ÇIKTILAR

Vizyon Yapı ile anlaşan 92 kat maliki evlerini boşaltarak kiraya çıktılar. Ancak, 8 konut sahibinin açtığı davalar nedeniyle, yasanın kira haklarından yararlanamayan malikler, zor durumda kalmışlardı. Bu arada, binalar yıkılmış, ancak yeni açılan davalar ile yürütmeyi durdurma kararı alınmıştı.

Şehircilik ve İmar Bakanlığı Bursa Bürosu Kentsel dönüşüm yasasından yararlanmak isteyenlerin arsalarını açık arttırma ile ihaleye çıkartmış ve konut sahipleri ile dışarıdan ihaleye girenler arsalarına sahip olmuşlardı.

TAPULAR ALINDI

Bu arada yeniden açılan bir dava sonucu arsa satışlarına da İdare Mahkemesi’nden yürütmeyi durdurma kararı çıkarılması üzerine, karşılıklı açılan davalar sonuçlanarak, itiraz sahiplerinin taleplerinin mahkemece reddedilmesi üzerine, Günaydın Sitesi’nde arsaları bulunan malikler, tapularını önceki gün aldılar.

Tapuların alınması üzerine, kentsel dönüşümü gerçekleştirecek olan Vizyon Yapı’nın da Belediye'ye inşaat ruhsatı almak için başvurduğu öğrenildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir