taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7301
Euro
7.2887
Altın
1615.5
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.712
Bitcoin
45716.71

Genelkurmay Başkanlığı'ndan iki önemli açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, sınıra yaklaşan Suriye uçakları için F-16 yönlendirildiğini ve Siirt'te mühimmat bulunduğunu açıkladı.


Whatsapp ile paylaş

Genelkurmay Başkanlığı'ndan iki önemli açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan iki önemli açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye-Suriye hudut bölgesinde "hava muharebe devriye görevi" icra eden iki adet F-16 uçağının Suriye'ye ait bir adet MIG-25 uçağının Kilis Öncüpınar güneyinde sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildiği belirtilerek, uçağın sınıra 3 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştığı kaydedildi.

'HAVA MUHAREBE DEVRİYE GÖREVİ'

Açıklamada ayrıca; Türkiye-Suriye hudut bölgesinde "hava muharebe devriye görevi" icra eden iki adet F-16 uçağının Suriye'ye ait bir adet MIG-23 uçağının Hatay Cilvegözü güneyinde sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildiği kaydedilerek, "Ancak söz konusu hava aracı sınırımıza 4 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaşmıştır" denildi.

SİİRT'TE MÜHİMMAT BULUNDU

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ayrıca; Jandarma Genel Komutanlığı Siirt İl Jandarma Komutanlığı'nca daha önce yapılan bir istihbari çalışmaya istinaden Siirt Eruh Görendoruk Jandarma Karakol Komutanlığı unsurları tarafından anılan karakolun yaklaşık 3 kilometre doğusunda Garinbel T.'nin eteklerinde, girişi taşlarla kapatılmış bir mağaranın içerisinde arama yapıldığı belirtildi.

YAPILAN ARAMALARDA BULUNAN MATERYALLER

Yapılan aramada bir çuval içerisinde 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 7,65 mm tabanca, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet tabanca şarjörü, 2 kilogram kimyasal gübre, 4 adet kalem pil ve 4-5 metre kablo bulunduğu kaydedildi. Bulunan silah ve malzemelerin kullanılabilir durumda olduğunun öğrenildiği ifade edildi.YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir