taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7702
Euro
7.325
Altın
1660.33
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.938
Bitcoin
49382.63

Taksim'de internet yasası protestoları - Video

Sosyal medya üzerinden yapılan yeni internet yasası protestosu üzerine Taksim'de polis geniş güvenlik önlemi aldı.


Whatsapp ile paylaş
Taksim'de internet yasası protestoları - Video

Taksim'de internet yasası protestoları - Video

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine saat 19.00'da bir araya gelmek için Galatasaray Meydanı'ndan Taksim'e yürüyen grupların önü polis tarafından İstiklal Caddesi'nde kesildi.

Gruptan bazı kişilerin çevik kuvvet ekiplerine havai fişek atması üzerine eylemcilere TOMA ile müdahale edildi. Bazı eylemciler TOMA'nın önünde durarak müdahaleyi engellemek istedi. Tek TOMA yetersiz kalınca ikinci TOMA da devreye girdi. TOMA'dan göstericilerin üstüne uzun süre su sıkıldı ancak göstericiler dağılmadı. Bunun üzerine polis gaz kullandı.

Polis müdahale esnasında İstiklal Caddesi'ne girişleri bir süre kapattı.

Saat 19.00 sıralarında polis tarafından kapatılan İstiklal Caddesi 21.30 itibariyle tekrardan vatandaşlara açıldı.

ÇOK SAYIDA VATANDAŞ GAZDAN ETKİLENDİ

Göstericiler Galatasaray Meydanı'na doğru kaçarken, İstiklal Caddesi'nde çok sayıda kişi gazdan etkilendi. Gazdan etkilenen bazı vatandaşlar olay yerine çağırılan ambulanslar da müdahale edildi.

GEZİ PARKI KAPATILDI

Sosyal medya üzerinden yapılan "Yeni internet yasası" protestosu çağrısı üzerine Taksim'de polis geniş güvenlik önlemi aldı. Çok sayıda polis çağrının yapıldığı Taksim Meydanı'nı çevirirken, Gezi Parkı da vatandaşlara kapatıldı.

GERGİNLİK GECE SAATLERİNE KADAR SÜRDÜ

Saat 19.00'da başlayan polis ile göstericiler arasında yaşanan gerginlik gece saatlerine kadar sürdü. Göstericilerin dağılamaması üzerine polis TOMA ve akrepli müdahale etti. Bunun üzerine ise göstericiler, İstiklal Caddesi ara sokaklar da barikat kurup polise taş attı. Dağılan gruptan bazı göstericiler, Galatasaray Meydanı'nda tekrar toplanarak slogan attı. Bunun üzerine meydan ve çevresinde önlem alan çevik kuvvet ekipleri, göstericilere TOMA'dan sıkılan tazyikli su ve gaz bombası ile tekrar müdahale etti. Müdahale sonrası göstericiler dağılırken, kurulan barikatlar TOMA ile kaldırıldı.

Ayrıca Sıraselviler caddesi'nde de bir grup gösterici toplandı. Barikat kurup polise taş atan göstericilere polis, TOMA ile müdahalede bulundu. Firuz Ağa'da polis ile göstericiler arasında yaşanan gerginlik esnasında bir ara göstericilerden biri, polisin attığı gaz bombasını geri göndermek isterken bir binanın giriş kapısındaki kurumuş asma yapraklara isabet ettirdi. Bunun üzerine çıkan ufak çaplı yangın, çevik kuvvet ekiplerinin seyyar yangın tüpü ile yaptığı müdahale ile söndürüldü.

Müdahaleler esnasında gösterici grup içerisinden bazı kişilerin polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Taksim'de internet yasası protestoları

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir