taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6944
Euro
7.3271
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
361.449
Bitcoin
46564.81

Gökçek: ODTÜ'lüler sanırım mahçup oldular

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, protestolara sahne olan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri ile belediye ekiplerinin yumruklaştığı "tartışmalı" ODTÜ Bulvarı'nın bu ay sonu itibarıyla trafiğe açılacağını bildirdi.


Whatsapp ile paylaş

Gökçek: ODTÜ'lüler sanırım mahçup oldular

Gökçek: ODTÜ'lüler sanırım mahçup oldular

Gökçek, ODTÜ öğrencileri ve sivil toplum örgütlerinin tepki gösterdiği ODTÜ Bulvarı'nın bu ay sonu itibarıyla hizmete açılacağını açıkladı. Gökçek, "Sanırım ODTÜ öğrencileri, yola karşı çıkmaktan vazgeçti. Bulvarın güzelliğini görünce sanırım mahçup oldular. İnanılmaz bir bulvar oldu" dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN AÇACAK

Gökçek, "Bulvar mükemmel oldu. 4 kilometrelik bulvarda 8 alt-üst geçit yer alacak. Elektrik direkleri dikildi. Asfalt seriminin ardından ağaçlandırma çalışmaları başladı. Bulvar ıhlamur kokacak. Tamamen bitince, ODTÜ öğrencileri, 'Buraya neden direnmişiz?' diye soracaklar. Tabi bulvardan en çok ODTÜ'lüler yararlanacak. Ankaralılar, ODTÜ Yolu'ndan özel olarak geçmek isteyecek. Bulvar sayesinde Dikmen'den OSTİM'e 10 dakikada gidilecek. Sayın Başbakan'dan gün alabilirsem bulvarı o açacak" diye konuştu.

''AĞAÇLARI ANKARA'YA GETİRDİK, DİKTİK''

Gökçek, ayrıca ODTÜ Bulvarı'na Fransa'nın başkenti Paris'in ünlü caddesi Şanzelize'yi de (Champs-Élysées) süsleyen ve Şanzelize tipi diye tabir edilen ağaçlardan dikileceğini belirtti. Gökçek, "Bulvara yeni diktiğimiz ağaçlar Şanzelize tipi ağaçlar. Bu ağaçlara ilk defa Şanzelize'ye sağlı sollu dikildiği için Şanzelize tipi deniliyor. Şanzelize tipi ağaçları, Ankara'ya getirdik diktik" dedi.

EKİM AYINDA BAŞLATILMIŞTI

Ankara’nın batı yakasının trafiğini rahatlatması planlanan, Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu’na bağlayacak olan ve bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen bulvar, kriz yaratmıştı. Gökçek, ODTÜ ormanından geçirilen bağlantı yolunun çalışmalarını, düzenlenecek protestoların önüne geçmek için geçtiğimiz Ekim ayında başlattı.

3 BİN AĞAÇ KESİLDİ

Bayram tatili nedeniyle öğrencilerin tatile gitmesini fırsat bilen belediye ekiplerinin, ODTÜ’nün yol planına 3 Kasım’a kadar süren itiraz hakkını beklemeden, ODTÜ ormanına çevik kuvvet desteği ve çok sayıda iş makinesi ile gece girmesi tepkilere neden oldu. Gökçek, gece baskını için twitter hesabında, “Gece arkadaşlar bana da sürpriz yapmışlar. Bir gece de ODTÜ yolunu açmışlar. Ankaramıza hayırlı olsun” dedi. Belediye ekipleri ile eylemcileri zaman zaman karşı karşıya getiren ODTÜ Bulvarı için ODTÜ ormanındaki yaklaşık 3 bin ağaç kesildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir