taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6857
6.385
1421.88
99806.17
259.943

Google sansürcü ülkeleri açıkladı

Google en çok içerik gizleyen ülkeleri açıkladı, Türkiye ilk 10'a girdi.

26.10.2011 - 10:31..
Whatsapp ile paylaş

Google sansürcü ülkeleri açıkladı

Google’ın 6 aylık dönem şeffaflık raporuna göre, ABD yönetimi ve polisinden videoların kaldırılması yönünde gelen taleplerde yüzde 70 oranında artış meydana geldi. İlk kez yayımlanan rakamlar, polisin barbarca davrandığını gösteren videoların kaldırılması için Google’ın ABD polisinden gelen baskılara maruz kaldığını gösterdi.

İNTERNET SANSÜRÜNE DİKKAT

Raporda Google’un bu talepleri reddettiği de görülüyor. ABD yönetimi ve polisinden videoların kaldırılması için gelen taleplerin yüzde 70 artış göstermesi dünyada internet sansürüne dikkat çekmek amacıyla yayımlandı.

ABD 11 BİNİN ÜZERİNDE ÖZEL BİLGİ İSTEDİ

Rakamlar ayrıca ABD’nin bu yılın ocak ve haziran ayları arasında 11 binin üzerinde Google kullanıcısı hakkında özel bilgi talep ettiğini gösterdi. ABD’nin kullanıcılar hakkında özel bilgi taleplerinin sayısı, aralarında Türkiye, İngiltere ve Rusya’nın da bulunduğu 25 ülkenin toplamından daha fazla oldu. Devletler bu yılın ilk yarısında 25 bin 440 kişi hakkında özel bilgi istedi.

TÜRKİYE 8. ÜLKE OLDU

Bu taleplerin 11 bin 57’si ABD’den gelirken, Türkiye 74 kişi hakkında özel bilgi talep etti. Google, Türkiye’de mahkeme kararı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’ndan gelen talepler doğrultusunda siyasilerin özel yaşamları ile ilgili bazı videoların kaldırıldığını da duyurdu. Rapora göre bu yılın birinci yarısında en çok içerik yasaklanmasını isteyen ülke Brezilya oldu. Brezilya’yı Almanya, ABD ve Güney Kore izledi. Türkiye ise en çok içerik yasaklanmasını isteyen 8. ülke oldu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir