taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Google'de çalışan İbrahim Ulukaya'nın bir günü

Google'da iş başlama ya da bitiş saati olmadığını anlatan Ulukaya, egzersiz dersleri için daha erken saatte ofise gitmeyi verimli buluyor.

11.02.2014 - 07:47..
Whatsapp ile paylaş
Google'de çalışan İbrahim Ulukaya'nın bir günü

Google'ın iş mülakatından en yüksek puanı alan Boğaziçi Üniversitesi mezunu İbrahim Ulukaya BÜMED dergisine Google'da geçen bir gününü anlattı. 

İŞTE ULUKAYA'NIN BİR GÜNÜ

Google'da iş başlama ya da bitiş saati yoktur. Ofis 7 gün 24 saat açıktır. İnsanlar istedikleri zaman gelir çalışır. Önemli olan projelerin zamanından en iyi şekilde tamamlanabilmesidir. Ben değişik saatleri denedikten sonra özellikle sabah ki egzersiz dersleri için daha erken saatte gelmeyi çok daha verimli buldum.

Google'de çalışan İbrahim Ulukaya'nın bir günü

KALKAR KALKMAZ PİLATES DERSİ

Google ofisi New York'un lüks ve güzel semtlerinden biri olan Meatpacking'de. Ben de beş dakika uzaklıktaki Chelsea'de yaşıyorum. O yüzden sabah 8 gibi kalkıp koşarak 8:30'daki Google binasındaki Pilates dersine yetişiyorum. Daha sonra çoğu zaman meyve suyu içebilmek için aşağı inip, günlük yeşil karışım zencefil, çim suyu içtikten sonra biraz da kahvaltı alıp masama 10:00 gibi geçiyorum.

Google'de çalışan İbrahim Ulukaya'nın bir günü

'O GÜN HANGİ KAFE BANA HİTAP EDERSE ORAYA'

Sabahları henüz San Francisco uyanmadığı için ya Avrupa ofisindeki toplantılar ya da bir önceki geceden gelen maillere bakıyorum. Günün planı o zaman yapılmış oluyor. Ona göre o anki projeme yoğunlaşıyorum. Öğlen 13:00 gibi o gün hangi kafeterya bana hitap ediyorsa oraya gidiyorum. New York ofisinde sürekli değişen menü ve seçenekleriyle tam 5 farklı kafeterya var.

AKŞAM YOGA

Çoğu zaman her kültürün yemeklerini ve füzyonlarını bulmanız mümkün. Öğleden sonra biraz daha yoğun geçiyor. Batı yakasının da katılımıyla gün tam anlamına kavuşuyor. Öğlen 15-16:00 gibi bir kere daha kafelere atıştırmaya ya da meyve suyu içmek için iniyorum. Tabi arada kafa dağıtmak için şirketteki Launge'lara takıldığım ya da laptopumu alıp rahat bir koltuğa oturarak çalıştığım da oluyor. Genelde akşamki 18:30 yoga dersini bekleyip, daha sonrasi akşam yemeğinde hafif bir şeyler yiyip evin yolunu tutuyorum.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir