taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8063
6.4346
1465.16
108257.2
273.444
42669.07

Venezuela'dan Guaido'ya yurt dışı çıkış yasağı

Geçici başkan ilan edilen Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido hakkındaki, ihtiyati tedbirlerin onaylandığı açıklandı.

AA | 30.01.2019 - 10:18..
Whatsapp ile paylaş

fe

Venezuela Yüksek Mahkemesi (TSJ) Başkanı Maikel Moreno, sosyal medya hesabından ihtiyati tedbirlerle ilgili yaptığı açıklamada, "(Guaido) Hakkındaki soruşturma tamamlanana kadar ülkeden izinsiz çıkma yasağı, mal varlığını elden çıkarması ve banka hesapları ve/veya Venezuela topraklarında sahip olduğu diğer finansal araçların dondurulması ihtiyati tedbirleri onaylanmıştır." ifadesini kullandı.

BAŞVURU YAPMIŞTI

Venezuela Başsavcısı Tarek William Saab, öğle saatlerinde Guaido'ya karşı ihtiyati tedbirlerin uygulanması için TSJ'ye başvuruda bulunmuştu.

"CİDDİ SONUÇLAR OLACAK"

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela Başsavcısı Saab'ın adımına Twitter hesabından şu açıklamayla cevap vermişti: "Venezuela'nın gayrimeşru eski başsavcısının, Devlet Başkanı Juan Guaido'ya yönelik tehditlerini reddediyoruz. Bir kez daha tekrar edeyim: (Venezuela'da) Demokrasiyi yıkmaya ve Guaido'ya zarar vermeye çalışanlar için ciddi sonuçlar olacaktır."

Ulusal Meclis Başkanı Guaido da gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hapisle tehdit edilmeyi küçümsemiyorum ama bu ülkedeki hiçbir şey yeni değil." ifadesini kullanmıştı.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir