taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5717
Euro
7.2506
Altın
1617.51
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.502
Bitcoin
42185.59
fuzulev

Gülen Başbakan için beddua talimatı verdi iddiası

Geçen ay Başbakan Erdoğan'a, Gülen'in cemaatin yüksek yargı yapılanmasını dinletilmek üzere kaydedilen talimatların dökümü ulaştı. Buna göre Gülen'in Erdoğan için beddua talimatı verdiği ileri sürüldü.


Whatsapp ile paylaş
Gülen Başbakan için beddua talimatı verdi iddiası

Gülen Başbakan için beddua talimatı verdi iddiası

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önceki gün grup toplantısında dile getirdiği "Ameliyatımızı bile gündem konusu yapıp 'beddualarınız tutmadı' diyor" sözlerinin altından Fethullah Gülen'in Erdoğan için verdiği beddua talimatı çıktı. 

"3 YILDIR BEDDUA EDİYORSUNUZ AMA ÖLMÜYOR"

Sabah gazetesinin haberine göre Başbakan Erdoğan'ın, Gülen'in, yakınlarındakilere "3 yıldırbeddua ediyorsunuz ama ölmüyor. Demek ki halisane (içtenlikle) etmiyorsunuz, kabul olmuyor" şeklinde sözlerini öğrendiği ve bu yüzden konuşmasında bunu dile getirdiği öğrenildi.

Sabah'ın haberine göre, geçen ay Erdoğan'a, Gülen'in cemaatin yüksek yargı yapılanmasını dinletilmek üzere kaydedilen talimatların dökümü ulaştı. Talimatlar arasında bir kısım Erdoğan'ın dikkatini çekti. Erdoğan'ın, defalarca okuduğu kısımda Gülen kendisinden "Uzun" diye bahsediyor. Gülen, özel ses notunda Erdoğan için, "3 yıldırbeddua ediyorsunuz ama ölmüyor. Demek ki, halisane etmiyorsunuz. Bedduanız kabul olmuyor" ifadelerini kullanıyor.

ERDOĞAN ÖNCE İNANMADI

Erdoğan, önce ses kaydı dökümüne inanmadı. Bir süre sonra konunun doğru olduğu farklı kaynaklardan da teyit edildi.

TANER YILDIZ DA DİLE GETİRMİŞTİ

Konuyu ilk olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız dile getirdi. Yıldız bir televizyon programında "Eğer mesele dershaneler olsaydı, bazı arkadaşların -önemli kısmını tenzihen söylüyorum- 'uzun adamın ölümünü üç yıldan beri istiyoruz. Ama hâlâ ölmedi' denmezdi" diyerek konu ile ilgili ilk bilgileri verdi. Gülen'in talimatları olduğunun kesinleşmesinin ardından bu olayı Başbakan Erdoğan grup toplantısında dile getirdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir