taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Güllüce Sultanbeyli'deki tapu konusuna açıklık getirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce: "Ben 13 parsel daha imzaladım. Sultanbeyli'de bir vatandaşın elinde çok büyük bir oranda ortak kullanım alanları tapusu var. Bu ortak kullanım alanları tapusu belediyenin eline geçmedikçe o da tapu veremiyor"

14.02.2014 - 14:10..
Whatsapp ile paylaş

Güllüce Sultanbeyli'deki tapu konusuna açıklık getirdi

Sultanbeyli’de kangren haline gelen ve yıllardır çözüldü çözülecek denen tapu konusunda müjdeyi Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce verdi. Güllüce, son dönemde arazileri rağbet gören Sultanbeyli ilçesindeki tapu konusuna ilişkin bir soru üzerine şöyle konuştu;

"ARSALAR VATANDAŞIN TAPUSUNA DÖNÜŞECEK"

"Ben 13 parsel daha imzaladım. Sultanbeyli'de bir vatandaşın elinde çok büyük bir oranda ortak kullanım alanları tapusu var. Bu ortak kullanım alanları tapusu belediyenin eline geçmedikçe o da tapu veremiyor. Bu yüzden Milli Emlak'la sayın müsteşarın ve Maliye Bakanının uzun çalışmaları sonucunda bir prensip anlaşması oldu. Şimdi Bakanlık olarak Milli Emlak'a talep ediyoruz, bu arsaları veriyor. Biz o arsaları belli bir ekspertize ederek, değerlendirme yaparak, ondan aldığımızla bizim vereceğimizin değerlendirmesini yaparak takas halinde yapacağız. Onlar Sultanbeyli Belediyesinin, dolayısıyla vatandaşın tapusuna dönüşecek ama 13 parseli yeniden talep ettik. Aşağı yukarı yüzde 70'lere geldi bu oran, belki daha fazla."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir