taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8504
6.5537
1344.56
94349.12
253.204

Gümüşhane'de PKK inleri imha edildi

Giresun'da güvenlik güçlerine teslim olan "Kawa" kod adlı İranlı terörist Behrüz Düdükkanlu'nun ifadesi doğrultusunda, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde örgüte ait silah ve erzak deposu bulundu.

AA | 26.05.2019 - 17:56..
Whatsapp ile paylaş
Gümüşhane'de PKK inleri imha edildi

İl Jandarma Komutanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölücü terör örgütü mensubu Behrüz Düdükkanlu, Giresun ve Trabzon İl Jandarma Komutanlıkları sorumluluk sahasında yer gösterme işlemi bittikten sonra, adli makamlarla koordineli olarak Gümüşhane Jandarma Komutanlığı'na teslim edildi.

Bu doğrultuda, kentin Kürtün ilçesinin Damlı ve Elceğiz köyleri kırsalında Düdükkanlu'nun gösterdiği alanlarda yapılan aramada, örgüte ait silah ve erzak deposu bulundu.

Gümüşhane'de PKK inleri imha edildi

ELE GEÇİRİLENLER

Depolardaki aramalarda; 3 RPG 7 anti-tank mühimmatı ve RPG 7 sevk fişeği, 2 güneş paneli, 1 RPG 7 roketatar dürbün ve adaptörü, çok miktarda yaşam malzemesi ve teröristlerin İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracı'na (SİHA) yakalanmamak için kullandığı değerlendirilen bir şemsiye ele geçirildi.

Delil niteliğindeki malzemelere el konulurken, diğer malzemeler ekiplerce olay yerinde imha edildi.

Düdükkanlu'ya yaptırılan yer gösterme ve bu doğrultudaki operasyonel faaliyetlerin, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde Trabzon, Giresun, Gümüşhane, Ordu ve Tokat'ta eş zamanlı olarak sürdürüldüğü öğrenildi.

Gümüşhane'de PKK inleri imha edildi

Gümüşhane'de PKK inleri imha edildi

Gümüşhane'de PKK inleri imha edildi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir