Petrol
92.7
0.01%
Euro
18.2377
-0.04%
Dolar
17.9242
0.06%
Altın
1.023
0.16%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.978
-0.47%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  24 şehit sonrası Kılıçdaroğlu'nun açıklaması

  24 şehit sonrası Kılıçdaroğlu'nun açıklaması

  Başbakan Erdoğan'ın ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kameralar karşısına geçti..
  • 19.10.2011 - 14:22

  24 şehit sonrası Kılıçdaroğlu nun açıklaması #1

  Hükümetin Türkiye'nin kan gölüne döndüğü bir ortamda istifa seçeneğini göz önünde bulundurması gerektiğini ifade eden CHP Genel Başkanı TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e seslenerek TBMM'nin olağanüstü toplanarak terör komisyonu kurması gerektiği savundu.

  ŞEHİTLERİN SORUMLUSU AKP VE TAYYİP ERDOĞAN'DIR

  Başbakan Erdoğan'ın 24 şehit sonrası açıklamlarında kullandığı andıç ifadelerine de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, 'Allah akıl fikir versin ülke kan gölüne dönmüş Başbakan andıç derdinde. O toplantıda konuşulacak söz mü. Allah akıl fikir versin. Şehitlerin sorumlusu AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'dır.' dedi.

  İşte CHP liderinin o sözleri

  İşte CHP liderinin açıklamalarının satır başları:

  BİZ SÜREKLİ ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNUYORUZ AMA

  Çok üzgünüz. Bir Başbakan 9 yıldır bu görevi yürüten bir kişinin sorumluluğu devletin dışında başka bir konumda aramamalı. Kendisi ülkeyi yönetiyor. sorumluluk onun omuzlarında. bir muhalefet lideri gibi konuşuyor. Sanki kendisi çözüm üretecek makamda değil. Durup dururken muhalefetten şikayetçi; muhalefet partileri hiç bir çözüm önermiyormuş. En son sayın Loğoğlu 6 maddede bu konudaki görüşlerimizi anlattık. Siyaset kurumunu hatırlattık..

  Herkes duydu ama sayın Başbakan duymuyor. CHP söyledi CHP dinledi. Onların gittiği yolun yol olmadığını artık öğrenmeleri gerekiyor.

  MECLİS BAŞKANI'NA AÇIK ÇAĞRI

  Hükümete açık çek verdik, ulusal bütünlük içerisinde getireceğiniz her öneriye destek vereceğiz. Balıkesir'de şehit annesine söz verdim. Ama hiç bir öneri gelmiyor sadece eleştiri geliyor. Buradan TBMM Başkanı'na açık çağrıda bulunuyorum. Hükümet bu sorunu çözmekten acizdir. TBMM derhal bir komisyon kurup çözüm üretmelidir. Anayasa konusunda komisyon kuruyoruz da terör konusunda neden bir adım atamıyoruz.

  Bu konuda hükümete en büyük desteği biz verdik. Ama bunların hiç birisi işe yaramadı. Sağlıklı demokrasilerde insana saygının olduğu demokrasilerde bu konumda olan bir hükümet istifa seçeneğini düşünür. Son 24 saatte 34 güvenlik gücümüzü şehit verdik. Önce sorunu ve sorumlusunu masaya koyacağız. İktidar geliyor halka şikayet ediyor. Sorunları çözmeyip sadece şikayet eden anlayışı şiddetle reddediyoruz. 

  BAŞBAKAN ÇARESİZLİK İÇERİSİNDE

  Buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum bugüne kadar terörden yaşamını yitiren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, onlar Türkiye Cumhuriyeti'nin onurudur. Sorun baş sağlığı dilemek değil önemli olan o sorunu çözebilmektedir. Bir Başbakan'ın çaresizliğiniğ dile getirdiğini gördüm. Başbakan çözümsüz. TBMM Başkanı'nı göreve davet ediyoruz. TBMM soruna el koymalı. Türkiye'yi bu noktaya getiren iktidardır sorumlu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ucuz tartışmaların içine girmiyoruz. Özgüveni olan bir iktidar istiyoruz. İktidar artık sorun üreten bir iktidar konumuna gelmiştir. Sağduyulu olmalıyız. Ayrıştıran değil birleştiren konumunda olmalıyız. 

  Çözüm üretmeyip ülkeyi karanlığa sürükleyenler buna devam ederlerse bunun en büyük bedelini millet ödüyor. Bir başbakanı şikayet konumunda görünce isyan etmemek mümkün değil. Varlık nedeniniz bu. Nasıl eleştirmeyelim. İşimiz zor, çözümlerimiz var. Bizim çzöümlerimize kulak tıkamasınlar. bizim çözümlerimizi beğenmiyorlarsa kendi çözümlerini getirsinler. Bize diyorlar ki hükümetin çözüm önerilerine destek olmuyorsunuz? Biz bilmiyoruz ki nasıl çözmek istediklerini? Önemli olan çözüm konusunda bir iradeyi ortaya koymaktır.

  MECLİS'TE BAŞBAKAN BİLGİ VERMELİ

  Bu kadar şehidin olduğu yerde Başbakan gidip bilgi vermeli. Başbakan parlamentoya gidip bilgi verecek gerekirse kapalı oturum yapar. 

  Biz sorunun çözüm merkezi olarak TBMM görüyoruz. Bütün milletvekilleri bir araya gelerek sorunun çözümünde ciddi çabalar harcıyacaklarına inanıyorum. 

  BDP DAHA NET SÖYLEMLER GELİŞTİRMELİ

  BDP'nin terörü naletleme konusunda daha net söylemler geliştirmesi lazım. Bir Türkiye partisi olabilmesi için bütün Türkiye'ye seslenebilmelidir. Sınır ötesi operasyon yetkisini hükümete verdik ve bu yetki gerekli çekilde kullanılacaktır. Her halükarda milletvkeillerimizden oluşan bir heyet şehit ailelerine ziyaret gerçekfleştirilecek.

  İsteğimiz hükümetin bu güne kadar neden başarısız olduğudur. Parlamentoya gelip hesap vermelidir. Önümüzdeki günlerde bu konuda bir girişimimiz var. Sağlıklı çalışan demokrasilerde hükümetler istifa seçeneğini düşünür.

  BAŞBAKAN ANDIÇ DERDİNDE

  Allah akıl fikir versin ülke kan gölüne dönmüş Başbakan andıç derdinde. O toplantıda konuşulacak söz mü. Allah akıl fikir versin. Şehitlerin sorumlusu AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'dır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir