Euro
15.2813
0.25%
Dolar
13.4402
0.11%
Altın
795.9070
0.02%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
570.700
-1.73%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C
  29 Ekim'de dayak yiyen Hasibe teyze bakan yengesi çıktı

  29 Ekim'de dayak yiyen Hasibe teyze bakan yengesi çıktı

  Başbakan'ın 'terörist' dediği kadın, bakanın akrabası çıktı.
  • 03.11.2012 - 10:54

  Ankara Ulus'taki Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünde hastanelik olan Hasibe Özbay, "Ahmet Davutoğlu'nun yengesiyim. Ama bana 'Geçmiş olsun' demedi. Aramadı bile" diye sitem etti.

  29 Ekim de dayak yiyen Hasibe teyze bakan yengesi çıktı #1

  HASİBE TEYZENİN KABURGASI KIRILDI

  AKP'lilerin "Marjinal"  Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in ise "Ergenekoncular" olarak nitelendirdiği Ankara'daki Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüne katılanlardan biri de 73 yaşındaki Hasibe Özbay'dı. Hasibe Teyze, polisin biber gazı, tazyikli suyla yaptığı müdahale sonrası kanlar içinde kaldı. Yere düşünce ezilme tehlikesi atlattı. Hasibe Özbay'ın, Ulus'taki olaylar sırasında 5 kaburgası, sağ el bileği ve sol kürek kemiği kırıldı. Gözünde yırtık oluştu ve kafası yarıldı.

  BAKAN'IN DAYISIYLA EVLİ

  Sözcü gazetesinden Başak Kaya'nın haberine göre; şimdi Ankara'daki bir hastanede tedavi gören 73 yaşındaki Hasibe Özbay'ın bir bakanın yakını olduğu ortaya çıktı. Hasibe Teyze, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun dayısının eşi olduğunu söyledi. Davutoğlu'nun yengesi olan Özbay, "Geçmiş olsuna gelmedi. Bir kez bile aramadı. Ailesiyle daha çok görüşürdük" diyerek sitemde bulundu. Hastane odasında ziyaret ettiğimiz Özbay, gelen geçmiş olsun telgraflarını gördükçe mutlu olduğunu da sözlerine ekledi. Doktorların "7 haftadan önce sağlığına kavuşması zor" dediği Hasibe Özbay, özellikle kaburgalarındaki kırıklar nedeniyle acı çekiyor.

  "BEN HER YIL OLDUĞU GİBİ 1. MECLİS'E GİTTİM"

  Tansiyon ve şeker hastası olduğunu söyleyen Özbay'a, Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan kendisine bir tebligat gelmesi durumunda ne yapacağını sorduk. Özbay, "Ben her yıl olduğu gibi Birinci Meclis'i ziyarete gittim. Bana niye tebligat gelsin ki. Zamları protesto etmeye gitmedim. Bundan sonra da her zaman ki ziyaretlerimi yapacağım" dedi.

  "TERÖRİST DEĞİLİM"

  6 gündür hastanede tedavi altında tutulan Bakan Ahmet Davutoğlu'nun yengesi Hasibe Özbay, "Ben terörist değilim. Dört çocuk sahibiyim. Vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirdim. Bu millet için görevimi yaptım. Hiç aklıma gelmezdi Cumhuriyet'in kuruluşunu kutluyorum diye böyle şeyler yaşayacağım. Gelecek yıl da bayrağımı alıp Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayacağım" diye konuştu.


  Görüş Bildir