Petrol
88.86
4.37%
Euro
18.2381
0.56%
Dolar
18.543
0.22%
Altın
1.011
2.35%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
367.812
2.11%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 3 askerin aileleri konuştu.
  • 26.10.2014 - 08:45

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #1

  Dün akşam, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yüzleri kapalı 3 terörist, çarşı iznine çıkan sivil giyinimli 3 askere silahlı saldırıda bulundu. Ağır yaralanan askerler, kaldırıldıkları hastanede şehit oldu. Şehit askerlerin baba ocağına ateş düştü. Şehit yakınları haberi aldıktan sonra yıkıldı.

  ''BU ACI HEPİMİZİN''

  Şehit olan 3 askerden, 20 yaşındaki Jandarma Er Yunus Yılmaz'ın Elazığ'da yaşayan babası Saim Yılmaz, "Bu acı hepimizindir. 10 yıla yakın görev (koruculuk) yaptım. Vatan sağ olsun" dedi.

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #2

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #3

  ''ANNEME TELEFON ALDIM, GÖNDERECEĞİM"

  Yılmaz, gazetecilere yaptığı konuşmada, oğluyla en son dün öğleden  sonra telefonla konuştuğunu söyledi. Bu konuşmanın ardından onu aradığını ancak ulaşamadığını belirten Yılmaz, "Konuştuğumuzda, halini hatırını sordum. 'Anneme telefon aldım, onu  gönderiyorum, kargoya gidiyorum' dedi. Ben de 'Neden aldın, paran var mı?' dedim.  Ayın 5'inde askerliğinin 6'ncı ayı bitecekti. Bu acı hepimizindir. 10 yıla yakın  görev (koruculuk) yaptım. Vatan sağ olsun." ifadelerini kullandı.

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #4

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #5

  KÖSE'NİN AİLESİ HASTANEYE KALDIRILDI

  Silahlı saldırıda 22 yaşında şehit olan Jandarma Er Ramazan Köse'nin, Artvin'in Borçka ilçesinde yaşayan ailesi, acı haberi öğrenince  fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #6

  ''BİZ NÖBET TUTMASAK NASIL RAHAT UYUYACAKSINIZ BABA''

  Öte yandan, 36 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Ramazan Gülle'nin, Konya'nın Çeltik ilçesinde yaşayan ailesi, acı haberi  öğrenince büyük üzüntü yaşadı.

  Baba Duran Gülle (60), gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun  kanının yerde kalmamasını istediğini söyledi. Oğlunu en son 15 gün önce gördüğünü dile getiren Gülle, şöyle konuştu: "Oğluma, 9 Ekim'de kız kardeşinin düğüne geldiğinde, 'Görev yaptığın  yeter, artık gitme' demiştim. O da bana, 'Mesleğimi seviyorum. Gitmem lazım baba.  Biz orada nöbet tutmazsak siz burada nasıl rahat uyuyacaksınız?' demişti. Oğlumla  telefonda en son 6 gün önce konuştuk. Vatan sağ olsun. Devletime güveniyorum."

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #7

  Evli ve iki çocuk babası Ramazan Gülle'nin 13 yıllık asker olduğu ve Hakkari'deki görevinin bitmesine 7 ay kaldığı belirtildi.  Hatay'da bulunan ve şehadet haberini telefonla öğrenen şehidin eşi Emine Gülle'nin ise Konya'ya doğru yola çıktığı, cenazenin ise yarın öğleden  sonra uçakla Konya'ya getirilerek Gökpınar'da düzenlenecek törenin ardından  defnedileceği öğrenildi.

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #8

  3 şehit askerin baba ocaklarına ateş düştü #9


  Görüş Bildir