Euro
15.4112
0.50%
Dolar
13.5092
0.53%
Altın
789.1990
0.39%
Borsa
2,082.81
-0.14%
Bitcoin
575.185
-1.59%
4ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 4 C

  300 kişilik PKK'lı grup ablukaya alındı

  Dağlıca'daki saldırının ardından Hakkari Yüksekova'da 4 bin askerin katıldığı operasyon..
  • 08.08.2012 - 17:33
  300 kişilik PKK'lı grup ablukaya alındı

  300 kişilik PKK lı grup ablukaya alındı #1

   8 askerin şehit olmasının ardından bölgede başlatılan operasyonda 300 kişilik PKK'lı grup abluka altına alındı.

  OPERASYONA 4 BİN ASKER KATILIYOR

  Yüksekova ve Şemdinli bölgesinde iki ayrı koldan yürütülen operasyona 4 bin asker katılıyor . Operasyona özel harekat polisleri ile korucularda destek veriyor.. Bölgeye sürekli asker indiriliyor..

  Hakkari'in Yüksekova ilçesinde teröristlerce Yeşiltaş Karakolu'na yapılan saldırıdan sonra devam eden operasyonlarda, 8 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı 18'e yükselmiş oldu.

  AĞIR SİLAHLARI ÖNCEDEN SOKMUŞLAR

  Hakkari'nin, sınır ilçeleri Şemdinli'deki Derecik İç Güvenlik Taburu'nun koruma üs bölgesi ve Yüksekova'daki Dağlıca bölgesi Yeşiltaş Karakolu'na aynı anda düzenlenen saldırılara, kalabalık PKK'lı grubunun katıldığı ortaya çıktı. Taburun bulunduğu bölgeye göre daha içerde olan Yeşiltaş Karakolu'na saldıran teröristlerin doçka ve havan gibi ağır silahları Irak'taki kamplarından önceden getirip bölgede gizledikleri değerlendiriliyor.

  PKK HEDEF ŞAŞIRTACAK

  Asıl hedef olarak 4 yıl önce saldırıya uğrayan Dağlıca bölgesindeki Yeşiltaş Karakolu'nu seçen teröristlerin, buraya yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Derecik İç Güvenlik Taburu'nun koruma üs bölgelerine eş zamanlı saldırıp, hedef şaşırtarak takviye birliklerin gelmesini geciktirmeyi planladıkları belirtildi.

  Saldırının haber alınması ile birlikte sarp dağlarla karadan ulaşmanın zaman aldığı bölgeye havadan komandolar indirildi, kobra ve süper kobra helikopterle teröristlerin kaçış yollarını ateş altına aldı. PKK'lı teröristlerden 10'u ölü ele geçirilirken, diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede yoğun operasyon başlatıldı.

  3 ASKER DAHA YARALANDI

  Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, devam eden operasyonlarda 3 askerin daha yaralandığını bilrdirdi. Saldırıda yaralanan 16 askerle birilkte yaralı asker sayısı 19 oldu.


  Görüş Bildir