Euro
15.2608
0.11%
Dolar
13.4427
0.13%
Altın
794.1620
-0.20%
Borsa
2,044.32
0.11%
Bitcoin
568.450
-0.21%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C
  33 ili kapsayan dönüşüm projesine Erdoğan start verdi

  33 ili kapsayan dönüşüm projesine Erdoğan start verdi

  Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın planladığı dönüşüm projesinin ilk adımını attı.
  • 05.10.2012 - 16:22

  33 ili kapsayan dönüşüm projesine Erdoğan start verdi #1

  İstanbul Esenler'de ilk yıkımı yerinden izleyen Başbakan Erdoğan, 33 ilde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm yıkımlarını izledi.

  RANT ODAKLI DEĞİL İNSAN ODAKLI

  Esenler'deki merkezi törende konuan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki bütün binaların, bütün yapıların süratle kontrol edilmesini sağladıklarını belirterek, ''Teknik olarak riskli bulunanların kısa bir süre içinde yıkılıp, yerine sağlıklı yapılar inşa edilmesi için gerekli mekanizmaları kurduk, işletmeye başlandı. Buradaki asıl amacımız, bir binayı yıkıp yerine yeni bir bina yapmak değil. Asıl amacımız, afetler karşısında can ve mal güvenliğini sağlayacak bir dönüşümü gerçekleştirmek. Yani rant değil, insan odaklı bir proje yürütüyoruz'' dedi.

  ERDOĞAN KENTSEL DÖNÜŞÜM STARTI VERDİ

  CANLI YAYINDA BİR İLK

  Erdoğan'ın konuşmasının ardından 33 ildeki yıkım çalışmaları canlı yayında gerçekleşti. İstanbul Çekmeköy'deki askeri lojmanların yıkımında ise bir ilk yaşandı. Türkiye'de ilk defa bir bina canlı yayında dinamitlerle yıkıldı. O anların talimatını ise bizzat Başbakan Erdoğan verdi.

  ERDOĞAN CANLI YAYINDA YIKIM TALİMATI VERDİ..

  33 ili kapsayan dönüşüm projesine Erdoğan start verdi #2

  33 ili kapsayan dönüşüm projesine Erdoğan start verdi #3

  ERDOĞAN BAYRAKTAR: 6 BUÇUK MİLYON KONUTU GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ

  Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında düzenlenen törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, istemeyen kimsenin binasında dönüşüm yapmadıklarını söyledi. Dönüşüm çalışmalarının artık zorunluluk haline geldiğini anlatan Bayraktar, "Başta Marmara olmak üzere İzmir Bursa, Düzce, Eskişehir gibi illerde buna başlayacağız. 24 bin metrekare uzunluğunda diri bir fay var bunun üzerindeki 6 buçuk milyon konutu gözden geçirmeliyiz." dedi.


  Görüş Bildir