Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
141.929
4.74%
14ºC
İstanbul
Puslu güneşli 14 C
  5 maddede O Ses Türkiye'ye hazırlık

  5 maddede O Ses Türkiye'ye hazırlık

  Twitter'da Cerilevis lakabıyla fenomen olan Ömür Özdemir'in yazısında klasik ekran şovuna dönüşen argümanlar yer alıyor.
  • 13.10.2013 - 10:57

  5 maddede O Ses Türkiye ye hazırlık #1

  İşte, Özdemir'in Vatan Gazetesi'ndeki köşesinde 'O Ses Türkiye'ye hazırlık kursu' başlığıyla yazdığı o yazı:

  DERS 1

  'Rastlarsan gözleri yaşlı yavruna, suçunu bağışla sarıl boynuna' sözleriyle bezeli Annem şarkısını söyle, jüridekilerin de stüdyodaki seyircilerin de gönül tellerini titret, ağlat, süründür, bunalıma sok, vicdanlarını sömür. Anne sevgisi en büyük silahtır böyle yarışmalarda. Sesin nasıl olursa olsun dönme ihtimalleri yüzde 1700. Hiç kimse dönmezse Athena Gökhan kesin dönecektir, rahat ol.

  DERS 2

  Hangi şarkıyı söylersen söyle avazın çıktığı kadar bağır. Çığır hatta, çığlık at. Bağırarak şarkı söyleyenleri severiz biz. 'Kalbim duuuraksız haykırışlardaaa' derken o haykırışlardayı yırtına yırtına 7 dakika uzat.

  DERS 3

  Eğer kimse dönmezse, 'Son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?' diye sorulduğunda 'Bu değerli jürinin karşısında şarkı söylemek bile bana yeter' falan gibi klişe şeyler söyleyip silik silik gitme. 'Neden dönmediniz ki bana? Valla kusura bakmayın ama güzel sesten anlamıyormuşsunuz' de. Madem elendin bir şeklin bir tavrın olsun değil mi yani. En azından sanal mecralarda muhabbetin döner birkaç saat, hatta belki Twitter'da trending topic olursun en hashtag'lisinden.

  DERS 4

  Eğer kimse dönmez ve jüriden biri 'Ben senin sesini çok beğendim, keşke dönseydim şudur budur, kusura bakma' derse 'Çok beğenmişmiş! Yaa bırak hocam bu işleri, madem beğendin bassana butona' de ve milyonların iç sesini dile getirip öyle git.

  DERS 5

  Eğer jüriden biri, birkaçı ya da tamamı döner ve sesini övmeye başlarlarsa 'İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum, çok mutluyum, 30 yıldır yemek yemediğimi bile unuttum' de, ajitasyonu patlat! Mümkünse ağla, biraz sessiz olup gözyaşlarını sil, jüriden biri yanına gelirse hönkürerek sarıl. Seni kuliste izleyen yakının da ağlarsa yaşadın. Bunun halk oylaması falan var ileriki zamanlarda. Şimdiden hazırlığını yapmalı, deponu fullemeli, 'Koş koş bizimki çıktı!' dedirtmelisin.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir