Petrol
79.41
-0.39%
Euro
19.5029
-0.05%
Dolar
18.6322
-0.01%
Altın
1.062
0.15%
Borsa
5000
-0.85%
Bitcoin
322.004
-0.28%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C

  Başbakan Yıldırım Kocaeli'de konuştu

  Kılıçdaroğlu'nun teröle mücadele sözüne cevap veren Başbakan, CHP Lideri'nin seçimlerin 5 yılda bir yapıldığını bilmediğini söyledi.
  • AA
  • 30.09.2017 - 13:30
  Başbakan Yıldırım Kocaeli'de konuştu

  Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun terörle mücadele hakkında yaptığı açıklamaları değerlendiren Başbakan,

  "AYNI EZBERİNİ TEKRAR EDİYOR"

  Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları; "Terörü 4 yılda bitireceğim diyor. Kılıçdaroğlu hala anayasanın değiştiğini, artık seçimlerin 5 yılda bir yapılacağını bile bilmiyor. 4 yılı tutturmuş, aynı ezberini tekrar ediyor. Nasıl bitirecekmiş? Yanında taşıdığın Fetocularla, PKK sevicilerle, DHKP/C destekçilerine rica mı edeceksin? 'Terör yapmayın' mı diyeceksin." ifadelerini kullandı.

  Başbakan Yıldırım Kocaeli de konuştu #1

  Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

  Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yasaklamaya çalıştılar olmadı. Partiyi kapatmaya çalıştılar olmadı. Cumhurbaşkanı seçimini engellemeye çalıştılar olmadı. Bu sefer tuttular FETÖ'cüleri devreye soktular. FETÖ'cülerle bu kutlu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. 15 Temmuz'da Amerika'dan, Pensilvanya'dan yönetilen küresel terör örgütünü devreye soktular. Ama onların hesabı vardı, bir hesap daha vardı, o da Hakk'ın, halkın hesabıydı. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan hükümetiyle, yüce milletiyle bu alçaklara o gece en büyük dersi verdi, Hakk'ın, halkın gücü, tankın gücünü o gece yendi.

  Orada sadece Kürt kardeşlerimiz yaşamıyor, daha birçok etnik gruptan birlikte yaşayanlar. Bunların fikri alınmadan, bir inatla, bir ihtirasla, bir siyasi ikbal adına burada ateşle oynayan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi bundan sonraki olacak olayların yegane sorumlusudur.

  Başbakan Yıldırım Kocaeli de konuştu #2

  FETOCULAR MAHKEMELERDE TİYATRO OYNUYOR

  Fetocular, 15 Temmuz sonrası mahkemelerde tiyatro oynuyorlar. Sanki hiç haberleri yokmuş gibi, sanki bu darbeyi başkaları yapmış gibi ret ve inkar anlayışıyla duruşmalarda adeta alay eder gibi bir tutum içindeler ama dün kafalarına dank etti. Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi, darbeye karışanlara ağırlaştırılmış müebbet hapsi verdi ve hükmü bastı. İşte diğerleri de bunun arkasından gelecek. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk adaleti, yargının, kanunların izin verdiği en ağır cezayı bunlara verecek. Mahkemelerde alay etmelerinin onlara hiçbir faydası yok. Onları, ağa babası Pensilvanya'daki terör başı da kurtaramaz. Yüce Türk adaleti, onların yakasını bırakmayacak.

  ŞUNU HERKES BİLMELİDİR...

  Şunu herkes bilmelidir; Türkiye'nin güney sınırlarında olabilecek bir statü değişikliği, bir yapay devlet oluşturma çabası Türkiye'nin milli güvenlik meselesidir. Türkiye, milli güvenlik meselesi konu olduğunda her türlü hareketi, ikili ve uluslararası anlaşmalardan doğan bütün haklarını kullanmakta asla tereddüt etmeyecektir. Bu bağlamda bölgeye yönelik bundan sonraki bütün ilişkilerimiz Irak merkezi hükümetiyle yani Bağdat ile yönetilecektir. İran, Irak ve Türkiye olarak bölgede oynanan oyunları akamete uğratmak için koordinasyon içinde çalışıyoruz.

  Başbakan Yıldırım Kocaeli de konuştu #3

  2018'DE MİLLİ GELİRİMİZ 4 TRİLYON LİRA OLACAK

  2018'de milli gelirimiz 4 trilyon lira olacak, 4 trilyon lirayı da geçecek. Türkiye 2020 yılından itibaren kişi başı milli gelirle birlikte üst gelir grubuna çıkan ülkeler arasında yerini alacak. 13 bin doların üzerinde milli gelirle artık orta gelir tuzağından da kurtulacak ülkeler arasında yerini alacak.

  KILIÇDAROĞLU TERÖRÜ 4 YILDA BİTİRECEĞİM DİYOR..

  Terörü 4 yılda bitireceğim diyor. Kılıçdaroğlu hala anayasanın değiştiğini, artık seçimlerin 5 yılda bir yapılacağını bile bilmiyor. 4 yılı tutturmuş, aynı ezberini tekrar ediyor. Nasıl bitirecekmiş? Yanında taşıdığın Fetocularla, PKK sevicilerle, DHKP/C destekçilerine rica mı edeceksin? 'Terör yapmayın' mı diyeceksin."


  Görüş Bildir