Euro
9.7855
0.17%
Dolar
8.1169
0.12%
Altın
466.13
0.5%
Borsa
1.365
0%
Bitcoin
451.150
2.07%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Ataşehir'de miting gerçekleştirdi.
  • Haber Merkezi
  • 16.02.2019 - 18:07
  • Güncelleme : 16.02.2019 - 18:07
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da konuştu

  qweqwe

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Ataşehir'de vatandaşlara hitap etti.

  Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

  "Cumhurbaşkanlığı'nda yüzde 44 ile bu kardeşinize sahip çıktınız. Şimdi önümüzde 31 Mart seçimleri var. Yeni bir imtihan var. Tarihi bir seçimin arefesindeyiz. 31 Mart 2019 tarihinde 41 gün sonra inşallah sandıklara gidiyoruz. Sadece belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi, muhtarlarımızı belirlemekte kalmayacak çok daha hayati bir karar vereceğiz. Bu seçimde sadece belediye değil aynı zamanda beka seçimleridir. Bu seçimler Cumhuriyetimizin 100. yılına nasıl gireceğimizin oylanacağı seçimlerdir.

  İNŞALLAH 31 MART'TA ATEŞEHİR'İ CHP'DEN KURTARACAĞIZ

  Kandil ve Pensilvanya destekli zillet ittifakı, kapalı kapılar ardında pazarlıklar yaparken biz çoktan yola revan olduk. 31 Mart akşamına kadar sürecek ilçe seçim maratonumuza siz Ataşehirli kardeşlerimizle birlikte bismillah diyoruz. İnşallah bu sefer hem ilçe belediyesinde hem büyükşehirde destan yazacağız. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Ataşehir'i CHP esaretinden hep birlikte kurtaracağız.

  DEVLET OLARAK GÖNDERDİĞİMİZ PARALARI KANDİL'E GÖNDERDİLER

  Biz CHP gibiistismar siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. Bize oy versin vermesin 82 milyonun her bir ferdine aynı kalitede hizmet sunuyoruz. İşte Güneydoğu. Onlara devlet olarak gönderdiğimiz para ne oldu? Onlar bu paraları Kandil'e gönderdi. Oralara kayum atadık, oralar şimdi batı belediyeleri gibi oldu. Aynı şeyi Şırnak'ta, Siirt'te, Hakkari'de görürsünüz. Aynı şeyi Van'da, Mardin'de görürsünüz. Mesele terör anlayışıyla buluşursa maalesef her taraf çukur olur. Bunlar oraları çukur haline getirdiler. Biz de bunlara karşı aldığımız tedbirlerle bu işi bozduk.

  BİNALİ YILDIRIRIM KARDEŞİM İSTANBUL'A HİZMET EDECEK

  Önce Marmaray, sonra Avrasya'yla iki kıtayı biz kavuşturduk biz. Şimdi İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı olarak atadığımız Binali Yıldırım kardeşimin çok büyük emeği var. İstanbul'a da o yakışır dedik, Meclis başkanlığından aldık. Şimdi İstanbullulara hizmet verecek. İstanbulluların da Binali kardeşime sahip çıkacağına inanıyorum. Siz keyif çaylarını daha dağıtmadınız mı hanımlar? Çaylar daha gelmedi mi? Ciddi mi? Yahu ben bugün Edirne'de keyif çayı dağıttım. Ben dağacağım hepsini.

  DEDEM FATİH DENİZDEN BİZ DE DENİZİN DİBİNDEN YÜRÜTTÜK

  Şimdi üç katlı büyük İstanbul Projesini hayata geçireceğiz. Yine İstanbul'u denizin altından bağlıyoruz. Dedemiz Fatih'i o kadırgaları denizden yürüttü. Dedem karadan yürüttüğüne göre biz de önce Marmaray, ardından Avrasya şimdi de üç katlı tünelle yürüyoruz. Sancaktepe Şehir Hastanesi ihale aşamasında. Sizin hayatınızı kolaylaştıran, İstanbul'un herhangi bir yerine hızlı, konforlu ulaşımı sağlayan pekçok projeyi hayata geçirdik. Kadıköy-Kartal metto hattını sizlerin hizmetine biz sunduk. Bu hattı Tavşantepe'ye kadar uzattık.

  YENİSAHRA-BARBAROS'UN 5 BİNLİK VE BİNLİK İMAR PLANI TAMAM

  Burada bir müjde vermek istiyorum. 30 yıllık beklenti sona eriyor. Buna dikkat edin. Yenisahara-Barbaros 5 binlik ve binlik ölçekli imar planlarını çıkardık. Senelerdir sürüncemede bırakılan bu meseleyi büyükşehir belediyemiz geçen hafta halletti. En büyük beklentiydi, 5 binlik ve binlikti, bu çıkarıldı. Bu işler bizim işimiz. Biz dertliyiz, dertli. Biz bu millete aşığımız, aşık. 57 bin kardeşimizin yaşadığı Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana mahallelerindeki mülkiyet sorununu da çözüme kavuşturuyoruz.

  KADIKÖY HALİ, ERENKÖY GÜMRÜĞÜ, İETT GARAJI KALDIRILIYOR

  Kadıköy Hali'ni de Tuzla'ya taşıyoruz. Buraya yeraltı otoparkı, hükümet konağı, 30 bin metrekarelik yeşil alan, 50 bin metrekarelik şehir alanıyla muhteşem bir eser kazandırıyoruz. Erenköy Gümrüğü ile İETT garajlarını kaldırıyor. Yerine 300 bin metrekarelik bir millet bahçesini inşa ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'nin yan tarafındaki araziyi Hazine'ye devrettik. İnşallah buraya da bin 200 yataklı devlet hastanesi yapacağız.

  ATAŞEHİR YATIRIMLARDA HAK ETTİĞİ STANDARTLARI YAKALAYACAK

  Ataköy Belediye Başkan adayımız İsmail Erdem kardeşimiz deneyimli, tecrübeli Sancaktepe'de iki dönem bu işleri başarıyla sürdürmüş olan Sivaslı İsmail Erdem. Pek çok projesi, çalışması ve hazırlığı var. 31 Mart'tan sonra ilçe belediye yatırımlarında da hak ettiği standartları yakalayacak. Bizde kaht-ı rical; yani adam kıtlığı yok. Ülkemizin her bir şehrine, ilçesine ve beldesine gönülden hizmet edecek tertemiz yürekli dava arkadaşlarımız var.

  BU ADAYIN GÖSTERİLMESİ ATAŞEHİR'İN AKLIYLA ALAY ETMEK

  CHP Ataşehir'de, adı yolsuzluk iddialarıyla ayyuka çıkarılmış bir şahsın tekrar gösterilmesi Ataşehir'in aklıyla, izanıyla alay etmektir. Bunun adı Ataşehir'in kaynakları çarçur edilmeye, iç edilmeye, eşe dosta peşkeş çekilmeye devam etsin demektir. CHP belediyecilik geçmişi az önce çöp, çukur, çamur dedim ya aynı zamanda yolsuzluk, yokluk ve yalandır.

  İNŞALLAH 31 MART GÜNÜ ATEŞEHİR'İ CHP'DEN KURTARACAĞIZ

  Terör örgütleriyle, FETÖ'yle yürüdüğü yol CHP'yi kendi felaketine getirmektedir. Onlarla birlikte olan partiler de aynı akıbete uğrayacaktır. Bunlar dörtlü çetedir dörtlü. İnşallah Ataşehirli kardeşlerim adı yolsuzluk, usülsüzlüklerle anılan bu adaya sandıkta esaslı bir ders verecektir. 31 Mart Ataşehir'in CHP esaretinden kurtuluş günü olacaktır. 94'de İstanbul'u nasıl CHP zihniyetinden kurtarmışsak inşallah 31 Mart'ta da Ataşehir'i kurtaracağız.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir