Petrol
110.91
0.84%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.714
2.30%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  İngiliz gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı övdü

  The Guardian, başyazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Türkiye'yi demokrasiyle uyumlu hale getirdi" ifadelerini kullandı.
  • 24.07.2016 - 16:41
  İngiliz gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı övdü

  İngiliz gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan ı övdü #1

  Bugün yayımlanan başyazıda Türkiye’nin coğrafi, kültürel ve zihnen eşsiz bir konumda olduğu belirtilirken, Erdoğan’ın AKP’nin iktidara gelmesinden bu yana Türkiye’yi ileri bir noktaya taşıdığı yorumu yapıldı.

  "ERDOĞAN'A DİKTATÖR DEMEK APTALLIK OLUR"

  Erdoğan’ın otoriterleşmesinin Gezi Parkı protestolarına yönelik polis müdahalesiyle başladığını yazan ve darbe girişiminin ardından başlatılan tasfiyeleri de ‘tehlikeli bir karşılık’ diye niteleyen gazete, "Yine de Erdoğan’a diktatör yaftası yapıştırmak ve Türkiye’nin başına gelen her şeyden onu sorumlu tutmak aptallık olur ve Batılı bir perspektiften bakıldığında zararlıdır" dedi.

  "ERDOĞAN, TÜRKİYE'Yİ DEMOKRASİYLE UYUMLU HALE GETİRDİ"

  Erdoğan’ın seçilmiş hükümetin seçilmiş cumhurbaşkanı olduğu ifade edilen başyazıda, Erdoğan’ın Türkiye’yi demokrasiyle uyumlu bir ülke haline getirdiği savunuldu: "Erdoğan, hayat standartlarında ve ekonomik refah konusunda büyük bir iyileşme sağladı. Bu, kendisine verilen desteği anlamamıza da yardım eden bir durum. Hatalarına ve yanlış hesaplarına rağmen, Erdoğan Türkiye’nin Suriye girdabına girmesini engelledi."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir