Petrol
97.85
0.46%
Euro
18.5935
0.97%
Dolar
17.9594
0.51%
Altın
1.034
0.44%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
441.659
2.41%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C

  AK Parti teşkilatlarda revizyona gidiyor

  AK Parti, seçim analizinin ardından teşkilatlar için de çift koldan çalışma başlattı. Hedef hem cumhurbaşkanlığı, hem de 2015 genel seçimleri..
  • 29.04.2014 - 08:36
  AK Parti teşkilatlarda revizyona gidiyor

  AK Parti teşkilatlarda revizyona gidiyor #1

  Yerel seçim zaferinin ardından ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve gelecek yıl yapılacak genel seçimlere odaklanan AK Parti, çift koldan sandık seferberliği başlattı.

  GÖREVİ SÜLEYMAN SOYLU ÜSTLENDİ

  Bir yandan sandık başı görevliler için yeni yapılanmaya gitme kararı alınırken, diğer yandan teşkilatta revizyon hazırlığı yürütülüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmada koordinasyonu ise Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Süleyman Soylu üstlendi.

  SANDIK BAŞINDA REVİZYON

  Seçim analizinin ardından başlatılan çalışmalardan ilki sandık başı görevlileriyle ilgili. Yerel seçimlerde bazı bölgelerde görevli sandık müşahitlerinin istenilen çalışmayı tam olarak gerçekleştirememesi nedeniyle, daha dinamik bir yapı oluşturulacak. 9 kişilik "Sandık Yönetim Kurulları" revizyona tabi tutulacak. 3+3+3 şeklindeki yeni yapıyla her sandığın başında sabit isimler partiyle irtibatlı görevliler haline dönüşecek.

  EKİPLERE DÜZENLİ EĞİTİM

  Ekiplere, belli aralıklarla eğitimler verilecek. Sadece yapılacak çalışma değil, sandık başı güvenliği, muhtemel provokasyonlar ve sonuçların en hızlı şekilde Genel Merkez'e ulaştırılması konularında da bu ekipler bilgilendirilecek. Böylece 1.5 milyon kişi seçimler için hazır olacak.

  TEŞKİLATTA YENİ GÖREVLER

  Parti yönetiminin ikinci çalışması teşkilattaki revizyona ilişkin. Seçimlerde beklenen başarıyı elde edemeyen bazı il, ilçe ve belde yönetimleri istifalarını sunmuştu. Bursa, Mersin, Burdur, Muğla gibi bazı illerin ilçe ve beldelerinden seçim sonrası istifalar gelmişti. İstifaların yanı sıra bazı teşkilatlarda da daha dinamik yapı için önümüzdeki günlerde revizyon bekleniyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir